.

01.05.2021 Kripto Para Piyasası Önemli Gelişmeler

Bitcoin 58.000 doların üzerine çıkarken, Kripto Piyasası iki günde 170 milyar dolar arttı. BNB ve ETH, yeni zirvelerine ulaştılar.

55.000 $ civarında ve altındaki birkaç günlük konsolidasyonun ardından, Bitcoin hamle yaptı ve 58.000 $ ‘ın üzerine çıktı. Ethereum ve Binance Coin için yeni zirvelerine rağmen, BTC aslında son zamanlarda kaybettiği piyasa hakimiyetinin bir kısmını geri almayı başardı.

Bitcoin İki Günde 6.000$ Dolar Değer Kazandı

Altcoin piyasası son zamanlarda etkileyici fiyat yükselişleri kayıt ederken, Bitcoin Nisan’daki düşüşlerinden 50.000 doların altına indi ancak 55.000 doların üzerine çıkamadı. 29 Nisan’da tekrar yaklaşık 52.000 $ ‘a yükseldi. O zamandan beri, eğilim tersine döndü ve bitcoin saatler içinde birkaç bin dolar toparlandı.

Sonuç olarak, Bitcoin nihayet yukarı doğru kayda değer bir hareket yapmadan önce 54.000 dolar civarında işlem gördü. Birkaç saat içinde, kripto para birimi yaklaşık 4,500 dolar arttı ve 18 Nisan’daki piyasa çöküşünden bu yana en yüksek fiyat etiketine ulaştı.

Bitcoin’in piyasa değeri, yükselirken, konumunu 1 trilyon doların oldukça üzerinde sağlamlaştırdı. Ek olarak, BTC son zamanlarda kaybettiği pazar hakimiyetinin kabaca % 1’ini geri kazandı ve şu anda dominance % 49’a kadar yükseldi.

BNB ve ETH Yeni Zirve Seviyelerinde

Çoğu Altcoin son zamanlarda yükselişte, belki de en büyük ikinci kripto para biriminden daha etkileyici değil. Ethereum, geçtiğimiz hafta ve daha sonra arka arkaya yeni rekorlar kırdı.

Son 24 saatte, ETH en son ATH’sini 2.870 $ ‘ın biraz üzerinde (Bitstamp’ta) yükseltti. Benzer bir gelişme, üçüncü en büyük kripto olan Binance Coin’in de başına geldi. BNB dün 600 $ seviyelerinde takıldı ancak saatler içinde 40 $ ‘ın üzerinde bir artışla yaklaşık 645 $’ lık yeni bir rekora (Binance’de) yükseldi.

Ripple (% 4), Polkadot (% 1.5) ve Bitcoin Cash (% 12) de ilk onda yer alıyor. Yine de Dogecoin,% 15’lik bir artışla en etkileyici performans sergiliyor. Sonuç olarak, DOGE 0.35 $ seviyelerinde işlem görüyor.

Kripto Para piyasasına iki günde 170 milyar dolar eklendi ve 2 trilyon doların oldukça üzerinde.

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar