.

03.03.2021 Kripto Para Piyasası Önemli Gelişmeler

Yeni bir hafta başlarken Bitcoin 58.000 $ ‘a yükseldi. Cuma günü sürpriz bir yükselişin ardından, Bitcoin hafta sonun yavaş bir düşüş yaşadı. Ancak, Pazar günü yükselişe geçti ve şimdi Bitcoin, 60.000 $ ‘a yakın direnci ile mücadele ediyor.

Bitcoin Genel Analiz

Mayıs tatilleri için büyük piyasalar işlemlere kapalı, emtia ve hisse senetlerinden gelen olumlu haberler piyasa hakkında ipucu veriyor.

Asya hisse senetleri, Hindistan’ın devam eden Covid-19 skandalı da dahil olmak üzere çeşitli sorunların körüklediği kayıpları izledi. Aynı zamanda, Amerika Birleşik Devletleri’nde S&P 500 vadeli işlemleri, Cuma gününden itibaren kaybedilen bölgesini geri kazanıyor.

Bitcoin’in aksine piyasalar, virüsle ilgili mali destek önlemlerinin bazı bankalar tarafından azaltılabileceği yönündeki söylentilere pek iyi tepki vermedi.

Önemli bir konu Covid-19, üst düzey ABD’li yetkililer trilyonlarca dolarlık virüs teşvik paketinin çok az etkisi olacağına inanıyor.

Altcoin Gelişmeleri

Neredeyse ilk 100’deki her Kripto Para birimi, Bitcoin ve Ethereum’daki büyük hareketlerin ardından bugün yeşil renkte. Ethereum , 3 Mayıs’ta 3.180 $ ‘lık yeni bir zirveye ulaştı ve piyasa değeri 366 milyar $’ a yükseldi. Bu, tüm bitcoin piyasa değerinin yaklaşık %33 oranına denk geliyor.

Venüs (XVS), günün şimdiye kadarki en büyük kazananı oldu. Son 24 saatte 130$’a yükseldi ve %32 arttı. XVS ayrıca geçtiğimiz hafta en çok kazananlardan % 82 büyüme kaydetti.

Stabilcoinler hariç tutulduğunda bugün ilk 100’de sadece üç kripto para birimi kırmızı renkte. Fantom (FTM), son 24 saatin en büyük kaybedeni oldu. Gün içinde% 4’lük bir kayıpla 0,77 dolara geriledi. FTM’nin hala % 118’den fazla arttığı düşünüldüğünde bu büyük bir kayıp gibi durmuyor.

Altcoin Haberleri

Ethereum, Bugün tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3.150 $ ‘ a ulaştı ve kurucu ortağı Vitalik Buterin’i kripto milyarderi yaptı.

Merkezi olmayan finans ( DeFi ) hacklemesi, Binance Akıllı Zincir tabanlı Spartan Protokolü için büyük kayıplara neden oldu.

Yakın zamanda yapılan bir anket, çoğu Güney Koreli’nin önümüzdeki yıl piyasaya çıkması planlanan kripto paranın sermaye kazancı vergilendirmesini desteklediğini gösteriyor.

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar