.

24.04.2021 Kripto Piyasası Önemli Gelişmeler

Öncelikli olarak yaşanan sıcak gelişmelerden başlamak gerekirse Thodex’in ardından dün gece Vebitcoin kripto para borsası da işlemlerini ve faaliyetlerin kapattı. Gelişmeler şirketin resmi internet sayfası üzerinden duyuruldu.

“Son dönemde kripto para sektöründe yaşanan gelişmelerden dolayı işlemlerimizde beklenenden çok daha fazla bir yoğunluk meydana geldi. Bu durumun finansal alanda şirket olarak bizi çok zorlu bir sürece sürüklediğini üzülerek belirtmek isteriz. Tüm düzenlemeleri ve hak taleplerinizi gerçekleştirebilmek adına faaliyetlerimizi durdurma kararı aldık. Size en yakın sürede bilgilendirme sağlayacağız.”

VBitcoin

Bilidiğiniz üzere Thodex CEO’su Faruk Fatih Özer, yakın zamanda işlemlerle kısıtlanan borsa ardından 19 Nisan tarihinde hava limanında görüntülenmişti.

Thodex resmi internet sitesinde Faruk Fatih Özer tarafından yapılan açıklamada, kendisinin yurt dışına görüşmeler amacı ile gittiği, bir siber güvenlik sorunu yaşadıkları, 2 milyar dolar vurgunun gerçek olmadığına yönelik açıklamalar yapmıştı. Ek olarak kendisi yakın zaman içerisinde Türkiye dönüş yapacağını ve yargı karşısında gereken kişilerin hesap vermesi için çabalayacağını belirtmişti.

Thodex ile ilgili son gelişme İç İşleri Bakanlığının Özer’in parasına el koyması ile geldi. Aynı zamanda kendisi için kırmızı bültende verildi.

  • Uluslararası Polis Teşkilatı (Interpol), kripto para borsası Thodex kurucusu Faruk Fatih Özer hakkında kırmızı bülten yayımladı.

Olayların devamında emniyet güçleri Kadıköy’de bulunan ofise baskınlar düzenledi. Gelişmeler bugün devam etmekte. Kendisi ile ilgili net bir buluntu veya karar açıklanmadı.

Kripto para piyasaların Bitcoin 50.000 direncini test ediyor. 54.000 dolar bölgesinden sert bir düşüş ile 48.000 dolar civarına kadar gelinmişti.

Biden’ın yaptığı vergi açıklaması başta Bitcoin olmak üzere kripto para piyasalarında olumsuz gelişmelere neden oldu.

  • Yıllık geliri 1 milyon doların üzerinde olan kişilerden toplanan sermaye kazancı vergisini yaklaşık iki katına çıkarmaya hazırlanıyor

Fakat gerileyen piyasa ile beraber analistler yaşanabilecek boğa ataklarına dikkat çekiyor. Özellikle DeFi dünyasından COMP, CAKE, MKR incelenmeye değer isimler arasında.

  • Bu arada Bitcoin dominansı %50’nin altına da geriledi.
  • Ethereum Hız kesmeden güçlenmeye devam ediyor.
  • Son olarak İngiltere mahkemesi Craig Wright’ın Bitcoin’i ‘icat etme’ iddiasını değerlendirecek. Kendini Bitcoin’in mucidi ilan eden Craig Wright, Bitcoin teknik incelemesiyle ilgili telif hakkı ihlali gerekçesiyle bitcoin.org web sitesine karşı yasal işlem başlatmak için bir meydan okuma kazandı.

Bitcoin 50.000 dolar üerinde zaman geçirmeye çalışırken gelişen temel analizler bu şekilde. Gün içerisinde sıcak gelişmeleri anlık aktarıyor olacağız. Sosyal medya hesaplarımızdan takipte kalabilirsiniz.

Twitter, Telegram, Instagram, gundemcoin.com

Gundemcoin’in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar