.

25.04.2021 Kripto Piyasası Önemli Gelişmeler

Yeni haftaya başlarken kripto paralar adına Nisan ayı içerisinde, özellikle son 2 haftadır pek çok olumsuz gelişme birbiri ardına yaşandı. 24 Nisan’a dair gelişmeleri buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Haftanın Önemli Başlıkları

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası’ndan Önemli Kripto Para Kararı almasının ardından Thodex, Vebitcoin ve Sistemkoin(24 Nisan) kripto para borsaları işlemlerini kapadı. Borsalar ile ilgili gelişmeler ve soruşturmalar devam ediyor.

Thodex, CEO’su Faruk Fatih Özer beraberinde 2 milyar dolarlık kripto para vurgunu ile ülkeyi terk ettiği iddia ediliyor. Resmi Thodex internet sitesinde, kendisi, herhangi bir dolandırıcılık içerisinde bulunmadığını, Türkiye’ye geri dönüp yargı karşısında gerekli kişilerin hesap vermesi için çabalayacağını ve yurt dışına iş görüşmesi için seyahat ettiğini kamu oyuna duyurdu. Son gelişmeler CEO’nun abisi üzerinden sorgu devam ediyor. Henüz belirtilen masum görüşler gerçekleştirilmedi.

Biden’ın vergi planı ardından başta Bitcoin ile beraber bir çok kripto para düşüş eğilimi devam ediyor. Son 1 haftadır piyasayı heyecanlandıracak önemli bir gelişme yaşanmadı. Kripto dünyasının tecrübeli isimlerinden Charles Hoskinson, vergi konusunda ayı yönlü kırılımlara neden olabileceğini sıklıkla dile getiriyor.

Ripple-SEC davası yeni gelişmelerle devam ediyor. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Ripple Labs’ı taciz etmekle suçlayarak, mahkemenin ödeme devinin dahili SEC belgelerine erişimini sınırlamasını talep ediyor.

Solana gerçekleşen geri çekilme de en dayanıklı isim. Bitcoin 50.000 dolar seviyesinde seyir ederken SOL için 50 dolar ATH’si test ediliyor.

Piyasalarda genel olarak durgun bir hava hakim. BTC için 50 bin dolar direnç bölgesi desteğe dönmedi. Bu nedenle boğa beklentileri net bir şekilde görülebilmiş değil. Ethereum 2.000 dolar altına inmeden 2-2.300 dolar arasında dalgalanıyor.

Son olarak Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası başkanı Şahap Kavcıoğlu, kripto para düzenlemeleri için önümüzdeki 2 hafta içerisinde daha net bir ortam oluşturulacağını belirtti.

25 Nisan’ın önemli gelişmeleri bu şekilde, gelecek haftalarda yetkililer tarafından kripto paralara yönelik atılacak adımlar özellikle Türk yatırımcılar için büyük kararlara yönlendirecek.

Güncel gelişmeler için sosyal medya hesaplarımız:

TwitterTelegramInstagramgundemcoin.com

Gundemcoin’in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar