.

27.04.2021 Kripto Piyasası Önemli Gelişmeler

Bugün, yaklaşık 2 haftadır yaşanan geri çekilme döneminin ardından, geçtiğimiz günlerde test edilen önemli direnç bölgelerinin kırılması ile beraber daha pozitif bir haftaya başlangıç yapıyoruz . Göze çarpan ilk başlıklara ilerlemeden önce 25 Nisan gecesini 26 Nisan’a bağlayan saatlerde, Bitcoin, yaklaşık 48.700 dolar seviyesinden 50.000 dolar direncinin üzerine 1 saat içerisinde sert bir sıçrama yaşadı. Yükseliş, 51.000 dolar bölgesinde 1 saat daha zaman geçirdikten sonra, geçtiğimiz son 30 saat içerisinde sert dalgalara maruz kalmadan, 54.000 dolar üzerine düşen kanalıda kırarak ilerlemeyi başardı.

  • Ek olarak Tesla, 2021’in ilk çeyreğinde sahip olduğu Bitcoin hisselerinin % 10’unu 272 milyon dolara sattı. Geçtiğimiz dönemlerde elektrikli araba satışlarının BTC ile kabul edileceğini ve aynı zaman şirket, BTC üzerinden karını nakite çevrilmeyeceğinin sözünü vermişti.
  • Tesla CFO’su Zach Kirkhorn, düşük faiz oranlı bir ekonomide fazla nakit rezervlerinden getiri elde etmek için Bitcoin’e yatırım yaptıklarını söyledi. Tesla müşterileri artık bitcoin ile ödeme seçeneğine sahip ve Tesla Bitcoin biriktirmeye devam edecek.
  • Aynı zamanda Elon Musk, gerçekleşen satışların Tesla adına gerçekleştiğini, kendisinin Bitcoin tutmaya devam ettiğini, Twitter üzerinden karşılıklı gönderilerle açıkladı.

Ethereum

Ethereum ise 16 Nisan’da ilk testini yaptığı 2.500 dolar bölgesini kırmayı deneyecek. Bu bölge 27 Nisan ile beraber ETH’ye 3.testini yapıyor.

Ek olarak temel analiz tarafında:

  • ETH 2.0 havuzlarına kilitlenen toplam değer 10 milyar dolara yaklaştı. Artan mevduat sözleşmeleri ETH’nin piyasa arzında sürekli bir düşüşe neden oldu. Sonuç olarak azalan arz ile beraber artan fiyatlanma yaşandı.

Alternatifler

  • XRP bugün %20 ilerleme ile önce 1.5 ardından 2 dolar direncine bir adım daha attı. SEC ile olan dava sürecinin Ripple tarafına olumlu ilerlemesi, XRP adına eski gücünü kazanması ile sonuçlanıyor. Yazının yazıldığı sıralarda fiyat 1.34 dolar seviyesinde
  • ADA %8 büyüme kayıt etti. Cardano kurucu ismi Charles Hoskinson, kripto paralar adına gelişen her olayda, piyasa ve düzenlemeler için görüşlerini bildiren bir isim. Yakın zamanda “Ulus Devletlerinin Harika Şeyler Yapmasını Sağlıyoruz” şeklinde açıklama da bulundu.
  • SOL yakın zamanda yaptığı yeni ATH’si ardından şuanda durgun durumda, sert fiyat hareketleri için yakından takip edilebilir. Güncel fiyat 45 dolar seviyesinde bugün %5 gerileme yaşandı.

Güncel Gelişmeler

  • Tesla, Bitcoin’lerinin % 10’unu 272 Milyon Dolara Sattı!
  • PayPal, Kripto tekliflerine yönelik büyük tekliflerin geldiğini bildirdi. Time Magazine ile yakın zamanda yapılan bir röportajda PayPal CEO’su Dan Shulman, kripto tekliflerinin kullanıcılardan aldığı talep düzeyinde tüm beklentileri aştığını söyledi.
  • JPMorgan Chase, müşterilerine bu yaz en kısa sürede aktif olarak yönetilen bir bitcoin fonu sunmaya hazırlanıyor.

Yaşanan sıcak gelişmeler 27 nisan öğleninde bu şekildeydi. Gün içerisinde önemli gelişmeleri detayları ile tekrar aktarıyor olacağız.

TwitterTelegramInstagramgundemcoin.com

Gundemcoin’in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar