.

9 Yıldır Hareketsiz Duran Bitcoin Cüzdanı Bugün Çevrimiçi Oldu

Neredeyse 9 yıldır hareketsiz olan Bitcoin cüzdanı, sahibinin 616 Bitcoin’i (29.5 Milyon dolar değerinde) farklı bir cüzdana aktarmasıyla yaşam belirtisi gösterdi.

10 Aralık 2012’de cüzdan sahibi 616 adet BTC satın aldı. Satın alınan tarihte BTC 13.30 dolar değerindeydi ve tüm işlem yaklaşık 8.195 dolara gerçekleşti. Bununla birlikte, bugün 47.811 dolar değerindeki BTC ile, yatırımcının portföyü bir anda 29.4 milyon dolara yükseldi.

Cüzdanda bulunan Bitcoin’ler,Blockchain.com verisine göre bugün saat 08:50’de (TSİ) transfer edildi.

9 yıl önce, cüzdan sahibi 616 Bitcoin’ini satın aldığında, yatırımcılar Bitcoin’in fiyatıyla ilgili sınırlı beklentilere sahip olmuş ve kripto parayı sanki o günlerde büyük bir yükseliş yaşamış gibi alıp satmış olabilir. Bugünkü fiyatlarla, Bitcoin’i elinde tutan insanlar Bitcoin balinaları olarak adlandırıldı.

Bu Yaşanan İlk Durum Değil

Bu yılın başlarında, 5 milyon dolarlık Bitcoin içeren bir cüzdan , Haziran 2010’dan bu yana çevrimdışı kaldıktan sonra tekrar çevrimiçi oldu.

Ve geçen yıl, Şubat 2009’da -ilk Bitcoin bloğunun çıkarılmasından bir ay sonra madenciliği yapılan Bitcoin içeren bir cüzdan, 500.000 dolara ulaştı ve işlemin Bitcoin’in esrarengiz yaratıcısı,“Satoshi Nakomoto” takma adlı kişiyle bir ilgisi olduğuna dair (asılsız) spekülasyonlara yol açtı.

Bu yaşanan durumlar Bitcoin’e yapılan yatırımının muhteşemliğini güçlü bir şekilde hatırlatıyor: Dokuz yılda %358.655’lik bir artış, bu gerçekten inanılması zor bir şey. 

 Bizleri Twitter‘da, Instagram‘da ve Telegram‘da takip edebilirsiniz! 

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar