.

ABD Hükümeti 20 Ocak’ta Kripto Paraların Sonuçlarını İnceleyecek

Bitcoin madencilik sektörü, geçtiğimiz yıl birçok ülkenin fazlaca ilgisini çekti ve görünüşe göre ABD hükümeti de bu pazarla yakından ilgilenmeye başladı.

Bununla birlikte, kripto para madenciliği operasyonlarının maruz kaldığı enerji tüketiminin sonuçlarını araştırmak için ABD hükümeti tarafından bir duruşma planlandı. Enerji ve Ticaret Komitesi’nin Gözetim ve Soruşturma Alt Komitesi, Meclis Komitesine göre 20 Ocak Perşembe günü konuyla ilgili bir kamuya açık oturum gerçekleştirecek. Gerçekleştirilecek açık oturum için sözlere yer verildi:

“Enerji ve Ticaret Komitesi Gözetim ve Soruşturma Alt Komitesi, 20 Ocak 2022 Perşembe günü saat 10:30’da (TSİ 18:30) hem yüz yüze hem de uzaktan katılımı içeren karma bir duruşma gerçekleştirecek”

Kripto Para Biriminin Temizlenmesi: Blok Zincirlerinin Enerji Etkileri” başlıklı görüşmede, Soruşturma Alt Komitesi özellikle gelecekte çevresel kaygılar yaratabilecekleri öngörüsüyle blok zincirlerinin enerji tüketimi hakkında bilgi edinmekle ilgilenecek. Planlanan günde duruşma, YouTube üzerinden canlı olarak yayınlanacak.

Enerji ve Ticaret Komisyonu Nedir?

1795’te kurulan Amerikan Enerji ve Ticaret Komitesi, Amerika Birleşik Devletleri Kongresi ile bağlantılı uzun süredir devam eden bir organizasyon olmaktadır.

Bizleri TwitterInstagram ve Telegram‘da takip edebilirsiniz!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar