.

ABD Hükümetinin Vergi Kararı Gerçekleşecek Mi ?

Kripto Para piyasaları, Biden’ın piyasalara uygulayacağı yeni yaptırım haberleri üzerine değer kaybetti.

Raporlar, Biden yönetiminin büyük yatırımcılar için sermaye kazancı vergisini %20’den %39.6’ya ikiye katlayabileceğini gösteriyor.

Vergi çoğu kripto yatırımcısını etkilemeyecek olsa da, daha geniş anlamda kripto endüstrisi için zararlı olabilir.

Raporlar, Biden yönetiminin ABD tarihindeki en büyük sermaye kazancı vergilerinden birini teklif etmeye hazırlandığını gösteriyor; bu, varlıklı yatırımcılar için vergi oranını neredeyse iki katına çıkaracak.

Vergiler Varlıklı Yatırımcıların Hedefinde

Olası vergi artışıyla ilgili haberler ilk olarak 22 Nisan’da Beyaz Saray çalışanları tarafından Bloomberg’e açıklandı.

Teklifin yürürlüğe girmesi halinde, 1 milyon dolardan fazla kazanan yatırımcılar için sermaye kazancı vergisini% 20’den% 39,6’ya yükseltecek. Bu, hükümet harcamaları için 370 milyar dolar artıracaktır.

Olası artışın haberi hem borsayı hem de kripto piyasasını etkiledi. Reuters’e göre Bitcoin , haberlerin alınmasından sonraki saatler içinde yaklaşık% 4’lük bir kayıpla 48.000 doların altına düştü . Ethereum, yaklaşık% 10’luk bir kayıp gördü. Bu arada, S&P 500, Dow Jones ve Nasdaq’ın tümü yaklaşık% 0,9 oranında zarar gördü.

Haber ayrıca kripto para birimiyle ilgili sosyal medya topluluklarında büyük miktarda tartışma gördü. Konu, Reddit’in “/ r / cryptocurrency” alt dizininde en üst sıralarda yer aldı ve 1.250’den fazla yorum aldı. Kullanıcılar, planla ilgili endişelerini çeşitli şekillerde ifade ettiler veya korkuların abartıldığını öne sürdüler.

Teklif Kabul Edilecek mi?

Teklif 23 Nisan Cuma günü resmi olarak açıklanmadı. Biden, önümüzdeki Çarşamba günü ABD’nin mali politikasını sunarken vergi artışını yetkililerle tartışacak.

Bazı uzmanlar, vergi planının fiilen uygulanmayacağına inanıyor. Federated Hermes, Inc.’den Phil Orlando, BNN Bloomberg’e , teklifin tarihteki en büyük vergi artışı olduğu gerçeğine dayanarak, başarılı olma şansının “çok az” olduğunu söyledi. Bunun yerine,% 25’e kadar daha mütevazı bir vergi artışı bekliyor.

Vergi Planı Kripto Kullanıcılarını Etkileyecek mi?

Vergi artışı onaylansa bile çoğu yatırımcı etkilenmeyecek. Plan, yatırımcıların ilk% 0,3’ünü hedefliyor.

Öte yandan, tüm kripto yatırımları aynı şekilde çalışmaz. Verim çiftliği platformları ve likidite havuzları gibi DeFi hizmetleri , temel protokol için çalışmak üzere makul yatırımlar yapan yatırımcılara son derece yüksek getiri sağlamak için tasarlanmıştır. Benzer şekilde, yeni ICO’lar kısa bir süre içinde ani büyüme görebilir.

Bu, bazı kripto projelerinin 1 milyon dolardan fazla kazanan daha yüksek bir kullanıcı oranına sahip olabileceği anlamına gelir. Bununla birlikte, bu projelerde varlık dağılımı verisi eksiktir, bu da etkilenen yatırımcıların hala azınlıkta olabileceği anlamına gelir.

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar