.

ABD’ye 300 Adet Bitcoin ATM’si Kuruluyor!

Bitcoin, yeni yatırımcılar arasında popülerlik kazanıyor. Bu nedenle yatırımcılar nakit birikimlerini varlığa dönüştürmenin kolay bir yolunu arıyorlar.

Coinme, ABD merkezli bir Kripto Borsası, 300’den fazla ATM’nin bu hafta içerisinde Florida’da kullanılabilir hale getireceklerini duyurdu. Firma;

“Floridalılar artık , Nakit Para ile Bitcoin satın almayı bir bakkal dükkanından alışveriş yapmak  kadar basit gerçekleştirecekler”

Florida ve Bitcoin

CEO Neil Bergquist’e göre, ekip, Kripto Para satın almak için erişilebilir alanların “sürekli artan talebini” karşılamak için yeni alanlara doğru genişliyor.

Coinme, 2014 yılında kuruldu ve  4 ülkede yaklaşık 20.000 popülasyon’a sahip Amerikan ATM devi  “Coinstar” ile ortaklık gerçekleştirdi.Bitcoin satın almak ve satmak için yaklaşık 6.000 fiziksel işletme işletiyor. Coinstar’ın sponsor olduğu yakın tarihli bir anket çalışmasında açıkladığı verilere göre;

Kripto para satın alacak kişilerin% 23’ünün bunu bir Bitcoin ATM’sinden veya Kioskundan yapacağını ortaya koydu. Ek olarak, ankete katılanların yaklaşık beşte biri kripto para birimini nakit olarak almayı tercih edeceklerini söyledi ve yarısından fazlası bunu bir yatırım olarak alacaklarını ekledi.

Basit ve Erişilebilir

Coinme aracılığıyla Coinstar Kiosklarında Bitcoin satın almanın, parayı anında BTC’ye dönüştürmenin basit ve güvenli bir yolu olması amaçlanıyor. Kullanıcılar, 35 karakter uzunluğunda ayrı cüzdan bilgileri girmeye gerek kalmadan sorunsuz bir deneyim için Coinme Cüzdanını kullanarak BTC’lerini satın alabilecekler.

Firma ayrıca ülke çapında 44 eyalette 6.000’den fazla yerde mevcut ve erişilebilirliği sadece sonradan düşünülen bir hale getiriyor. Coinme Bitcoin ATM’leri, küçük kasabalardan Jacksonville, Miami, Orlando ve Tampa gibi büyük şehirlere kadar eyalet genelinde seçkin Winn Dixie, Fresco Mas, Harveys ve diğer market satış noktalarında yer alacak.

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar