.

Adidas Resmi Olarak Metaverse Hamlesini Duyurdu!

Dünyaca ünlü spor giyim markası Adidas, metaverse dünyasına adım attığını duyurdu. Bored Ape Yacht Club, gmoney NFT ve PUNKS çizgi roman ile işbirliği içinde Metaverse’e giriş yaptığını resmi Twitter hesabı üzerinden duyuran şirketin, mobil uygulamasında yayınlanan bir makalede, girişimin arkasındaki geliştiriciler şu sözlere yer verdi:

Orijinalliğin kanayan ucunda fikirleri kutlamasıyla tanınan Adidas, bu sonbaharda yaratıcılığın sınırına metaverse ile yerleşti. Metaverse, herkesin en orijinal fikirlerini ifade edebileceği ve hangi biçimde olursa olsun en özgün benliği olabileceği yerdir. Blok zinciri ve NFT’ler sayesinde, bu öncüler yarattıklarının bir parçasına sahip olabilirler.

Makalede, Bored Ape NFT’nin bir parçası Adidas’ın ikonik eşofmanını gösterecek şekilde yeniden çizildi.

Bored Ape Yacht Club, Ethereum (ETH ) blok zincirinde 10.000 adetten fazla basılmış NFT koleksiyonudur.

Gmoney, Fortune NFTy 50’de öne çıkan önemli bir kripto para birimi ve NFT etkileyicisidir.

Son olarak, PUNKS Comic, kripto çizgi romanları oluşturmak için hem NFT dünyasını hem de fiziksel çizgi romanları birleştirir.

Adidas Dijitalleşme Yolunda Emin Adımlarla İlerliyor

Dünyaca ünlü spor giyim markası Adidas, geçtiğimiz hafta ABD’nin en büyük kripto para borsalarından Coinbase ile ortaklık gerçekleştirmişti. Bu ortaklığın detayları açıklanmazken NFT alanıyla ilgili olduğu düşünülüyordu. Bilindiği üzere Coinbase, bir süre önce kendi NFT platformunu açacağını belirtmişti. Şirket, NFT platformu için birçok içerik oluşturucu ve marka ile iş birliği yapıyor.

Diğer bir gelişmede ise Adidas’ın geçtiğimiz günlerde Sandbox metaverse’ünde arazi satın aldığı iddiasıydı. Şirket, geçtiğimiz hafta Twitter’dan Sandbox ile ortaklaşa bir “adiVerse” geliştirme konusunda da paylaşım yapmıştı.

Adidas resmi Twitter hesabı, profil resmini Bored Ape Yacht Club NFT koleksiyonuna ait bir NFT eser ile değiştirdi.

Bizleri TwitterInstagram ve Telegram‘da takip edebilirsiniz!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar