.

Airbnb Yakında Kripto Para Birimleriyle Ödeme Alabilir

Çevrimiçi konaklama firması Airbnb  kripto para birimleriyle ödeme alabileceğini duyurdu.

CEO Brian Chesky, kısa süre önce Twitter’da kripto para birimleri aracılığıyla konaklama rezervasyonu yaptırmanın bu yıl için bir numaralı talep olduğunu açıkladı.

3 Ocak’ta Chesky, Twitter takipçilerinden Airbnb ile ilgili öneriler istedi. Binlerce tweet’i gözden geçirdikten sonra, Airbnb için kripto para birimleriyle ödeme yapma talebinin önde olduğu sonucuna vardı. Bunu, net fiyatlandırma göstergeleri, konuklar için bir sadakat programı, güncellenmiş temizlik ücretleri ve iyileştirilmiş müşteri hizmetleri takip ediyor.

Chesky, kullanıcılar tarafından çeşitli token fikirleri paylaşıldığını söyledi, bu da muhtemelen Airbnb’nin gelecekteki kripto para birimi ödeme dizisinin bir veya iki token ile sınırlı olmayacağı anlamına geliyor.

Ayrıca Airbnb’nin 2013’ten bu yana 336 milyar dolar değerinde ödeme gerçekleştirdiğini de sözlerine ekledi. Airbnb şu anda Visa, MasterCard, Apple Pay, Google Pay ve PayPal’ı kabul ediyor.

Eylül ayında Chesky, Fox Business’a Airbnb’nin kripto para ödemeleriyle ilgili çok sayıda talep aldığını söyledi.

İlk halka arzında şirket, gelecekte başarılı olmak için kripto para birimleri ve blok zinciri gibi en son teknolojilere uyum sağlaması gerektiğini belirtti.

Dünyanın bir numaralı kiralama pazarı, 2016 yılında Bitcoin bahşiş hizmeti ChangeTip’i satın almıştı. Dünyanın en zengin insanlarından biri olan Coinbase CEO’su Brian Armstrong ise Airbnb’nin eski çalışanlarındandır.

Bizleri Twitter, Instagram ve Telegram‘da takip edebilirsiniz!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar