test

.

Almanya Hükümeti Kripto Para ve Blockchain’e Olan İlgisini Belli Etti!

Avrupa’nın en büyük ekonomilerinden biri olan Almanya, yeni hükümet ile birlikte kripto para birimleri ve blok zincir teknolojisinden yararlanacak.

Koalisyon hükümeti, merkez sol Sosyal Demokratlar (SPD), Yeşiller Partisi ve İş Dostu Hür Demokratlardan (FDP) oluşuyor. Kendisini “Özgürlük, Adalet ve Sürdürülebilirlik İttifakı” olarak tanımlayan üçlü koalisyon, yol haritasında ülkeyi modernleştirmeyi ve canlandırmayı planladığını belirtti.

Yeni hükümet, ülkenin kalkınmasını destekleyecek seçenekler arasında kripto para birimleri ve blok zincir teknolojisinden ilk kez bahseden bir koalisyon anlaşması sundu.

Anlaşmadaki bazı politikalar arasında 2030 yılına kadar kömür kullanımının aşamalı olarak durdurulması ve %80 yenilenebilir enerji taahhüt edilmesi, asgari ücretin 12 €’ya yükseltilmesi ve ayrıca düzenlenmiş esrar satışının yasallaştırılması yer alıyor.

Almanya’nın Yeni Hükümeti Dijitalleşmek İstiyor

Bununla birlikte, kripto para benimseyen Almanya vatandaşları için en önemli gelişme, ülkenin dijitalleşme tutkusu oldu. Yeni hükümet, dijital bir devlet yaratma ve kripto para birimleri ve blok zinciri teknolojisi için yeni stratejiler geliştirme sözü verdi.

177 sayfalık belgede, “Yeni finansal yeniliklerden, kripto varlıklardan ve iş modellerinden kaynaklanan fırsatlar ve risklerle ilgili yeni bir dinamiğe ihtiyacımız var” sözlerine yer verildi ve eklendi;  

“Avrupa Birliği içerisinde, geleneksel ve yenilikçi iş modelleri arasında ve büyük dijital şirketlere yönelik eşit rekabet koşullarına sahip eşit bir oyun alanını savunuyoruz.”

FDP’den Frank Schäffler’in işaret ettiği gibi, anlaşmadaki dikkate değer bir paragraf, tokenize edilmiş hisse senetlerinin ihracına izin verme hükmünü içeriyor.

Belgede, “Dijital finansal hizmetler sorunsuz çalışmalı, bu nedenle yasal çerçeveyi ve elektronik menkul kıymet ihracını hisse senetlerini de içerecek şekilde genişletme olasılığını oluşturacağız” deniyor.

Hamburg merkezli Dağıtılmış Defter Danışmanlığı (DLC) CEO’su Sven Hildebrandt, verdiği demeçte, “Koalisyon anlaşması açık, tokenize fonlara izin verdikten sonraki adım tokenize edilmiş hisse senetleri. Bu heyecan verici ve blok zincirinin benimsenmesini muazzam bir şekilde hızlandıracak .” sözlerine yer verdi.

Yeni koalisyon hükümeti, Almanya’nın FinTech ve InsurTech platformlarının yanı sıra, hisse senetleri ve diğer yatırım seçenekleri için tüketici odaklı finans uygulamaları olarak adlandırılan neo-broker’lar için Avrupa’nın önde gelen yerlerinden biri haline gelmesi gerektiğine de karar verdi.

Buna ek olarak, göreve gelen hükümet, ” Avrupa’da yasal ödeme aracı olarak herkesin erişebileceği ve genel olarak kullanılabilecek, nakde ek olarak dijital bir euro getirme sürecini yapıcı bir şekilde desteklemeyi” planladığını söyledi.

Bizleri TwitterInstagram ve Telegram‘da takip edebilirsiniz!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar