test

.

Alonzo Güncellemesinden Bu Yana Cardano (ADA) Fiyatı Hızla Düştü

Cardano (ADA) Alonzo yükseltmesinin piyasaya sürülmesinden bu yana, akıllı sözleşme platformunun değeri %50’ye yakın değer kaybetti.

Normalde, bir kripto ağı bir yükseltme gördüğünde, fiyatı olumlu bir tepki verme eğilimindedir. Ethereum’un EIP-1559’unun piyasaya sürülmesi birlikte değeri tekrar 3.000 doların üzerine çıkan Ethereum’da görüldüğü gibi.

Fakat, Cardano (ADA) örneğinde bu iş tam tersi olarak gözlemlendi. Blok zincirine akıllı sözleşme özellikleri gelmesine ve merakla beklenen Alonzo yükseltmesinin uygulanmasına rağmen, varlığın değerinde %50’ye yakın bir düşüş yaşandı.

Alonzo Güncellemesinden Bu Yana Cardano (ADA) Fiyatı Düşüyor

Cardano’nun fiyatı 2 Eylül’de Alonzo yükseltmesinden ve aynı zamanda El Salvador’un BTC’nin benimsenmesi haberlerinin de nedeniyle 3,10 dolarda zirve yapmıştı. Ancak genel kripto piyasası, El Salvador’da Bitcoin’in yasal olarak benimsemesinin gerçekleştiği gün keskin bir düşüşe tanık oldu.

Bu sırada Cardano’nun ana şirketi Input Output Hong Kong (IOHK), daha sonra Cardano blok zincirinde Alonzo yükseltmesinin uygulandığını duyuracak ve böylece varlığa çok beklenen akıllı sözleşme özelliklerini getirecek.

Bu duyuru, fiyatın 2,71 dolara yükselmesine neden olduğu için varlığın değeri üzerinde olumlu bir etkisi oldu; ancak, fiyat 24 saatten kısa bir sürede 2,5 doların altına düştüğü için bu yükseliş pekte uzun sürmedi.

CoinMarketCap’ten alınan verilere göre, Alonzo yükseltmesinin uygulanmasından bu yana, Cardano’nun 100 milyar dolarlık sınırı aşmaya çok yakın olan piyasa değeri, varlığın piyasa değerine göre ilk 5 kripto varlığın arasında bile yer alamamasıyla birlikte 50 milyar doların biraz üzerinde kaldı.

Solana (SOL), Cardano’nun (ADA) Gerilemesinden Yararlanıyor

Cardano’nun fiyatı Eylül ayından bu yana hızla düşerken, “Ethereum katili” olarak adlandırılan başka bir dijital varlık olan Solana (SOL), değerinde ve kurumsal yatırımcılar tarafından benimsenmesinde büyük bir artış gördü.

Mevcut verilere göre, Solana’nın değeri 6 Kasım’da 260 dolarlık yeni bir ATH’ye ulaştı. Bunun dışında, ağında oluşturulan DeFi protokolleri , TVL’lerinin aynı dönemde 14 milyar doların üzerine çıktığı görüldü. Kayda değer bir başka gerçek de, FTX ile olan ortaklığı sayesinde Solana’da NFT’lerin benimsenmesinin fazla olduğu.

Yazının yazıldığı sırada, Solana (SOL) piyasa değerine göre beşinci en büyük varlık ve şu anda 210 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Bizleri TwitterInstagram ve Telegram‘da takip edebilirsiniz!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar