.

Altay Spor Kulübü’nden Icrypex Ortaklığı İle Fan Token Projesi

Süper Lig’in yeni İzmir temsilcisi Altay, Türkiye’nin önde gelen kripto para platformu Icrypex ‘le birlikte hayata geçirdiği Altay Fan Token projesinin tanıtımını yaptı. Başkan Özgür Ekmekçioğlu, “Kulübün marka değerini yükseltmeyi, dijital mecraların daha akılcı kullanılmasını sağlamayı hedefliyoruz” dedi.

Süper Lig’deki İzmir temsilcilerinden Altay, Türkiye’nin önde gelen kripto para platformu Icrypex’le birlikte hayata geçirdiği Altay Fan Token projesinin tanıtımını İstanbul’da yaptı.

Tarihi Anlaşma

Kripto para piyasasındaki hacmi 5 milyar TL’nin üzerine çıkan “Fan Token” projelerine bir yenisi daha eklendi. Türkiye’nin blok zinciri teknolojilerindeki öncü şirketlerinden ICRYPEX ile birlikte “ALTAY TOKEN”ı ön satışa sunacağını duyurdu. Çırağan Sarayı’nda gerçekleşen basın lansmanıyla duyurulan iş birliği sonucunda Altay’ın 25 yıl boyunca gelir elde etmesi hedefleniyor.

Çırağan Sarayı’ndaki organizasyona Altay Başkanı Özgür Ekmekçioğlu ve Icrypex CEO’su Gökalp İçer’in yanı sıra Altay Teknik Direktörü Mustafa Denizli, Icrypex Genel Müdürü Ezgi İçer, siyah beyazlı yönetim ile çok sayıda basın mensubu katıldı.

Icrypex CEO’su Gökalp İçer, “Icrypex genç bir şirket. Spor dünyasının içerisindeyiz. Nihayet bir İzmirli, bir Alsancaklı olarak Altay’la bu projede iş birliği yapmanın gururunu yaşıyoruz” dedi. Ayrıca İçer, “İlk yıl minimum 80 milyon lira civarında bir gelir öngörüyoruz” dedi.

Altay Başkanı Özgür Ekmekçioğlu, “Biz de çok heyecanlıyız. Türk futbolunun en köklü kulüplerinden birisi olan Büyük Altay’ın tarihine yakışır en büyük anlaşmalarından birini imzalıyoruz. Göreve geldiğimizden bugüne kadar ekonomik anlamda önemli girişimlerimiz vardı. Artık kalıcı gelirler yaratmamız gerekiyor. Altay Token ile kulübümüze 25 yıllık, belki daha ileri vadeli bir gelir modeli yaratmak istedik. Kulübün marka değerini yükseltmeyi, dijital mecraların daha akılcı kullanılmasını sağlamayı hedefliyoruz” açıklamasını yaptı.

Teknik Direktör Mustafa Denizli ise, “Belki ilk kez bir teknik adam böyle bir tanıtıma katılıyor. Bu bakımdan kendimi şanslı hissediyorum” dedi.

Ön Satış Tarihi ve Fiyatı Açıklandı

ALTAY TOKEN’ın, 0,80 TL özel fiyatı üzerinden ön satışa sunulacağı belirtildi. 13 Eylül’de başlayacak ön satış sürecinin 16 Eylül itibarıyla tamamlanmasının ardından; 17 Eylül itibariyle  halka arz fiyatı olan 1,00 TL üzerinden işlem görecek.

ALTAY TOKEN, “Ethereum” tabanlı bir “Utility Token” olarak üretildi. Türkiye’nin en büyük kripto para borsalarından ICRYPEX imzası taşıyan ALTAY TOKEN’ın toplam arza ulaşması ise finans mühendisleri tarafından planlanmış 25 yıllık bir süreç içerisinde gerçekleşecek.

Bizleri Twitter‘da, Instagram‘da ve Telegram‘da takip edebilirsiniz!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar