.

Amazon Söylentileri Ardından Borsalarda Büyük Tasfiye!

Kripto piyasası pazar günü ilginç bir gelişmenin ardından hızlı bir şekilde yükseldi ve yatırımcıların milyarlarca dolarlık zarara uğramasına neden oldu.

Bybt’den elde edilen verilere göre, yaklaşık 1 milyar dolarlık ‘short’ işlemin (piyasa düşüşü üzerine bahis yapan yatırımcılar) bu sabah tasfiye edildiğini ve bu miktarın 750 milyon dolarının yalnızca Bitcoin işlemlerinden geldiğini gösteriyor.

Bybit Borsası İlk Sırada Yer Aldı

Amazon gelişmesinin resmi kaynaklardan doğrulanmamasına rağmen, kripto yatırımcıları bu habere büyük bir reaksiyon gösterdi, Bitcoin Pazartesi sabahı %11 yükseldi ve Chainlink, Cardano ve Dogecoin çift haneli yüzde kazançları sağladı.

Vadeli işlem borsası Bybit, kısa vadeli tasfiyelerde yaklaşık 382 milyon görürken, onu 200 milyon dolar ile Huobi, 188 milyon dolar ile OKEx ve 88 milyon dolar ile Binance izledi.

Binance’deki Bitcoin vadeli işlem piyasası, 48.000 dolara kadar geçici bir fiyat fitili gördü ve muhtemelen mevcut fiyatlardan çok daha yüksek stop zararlarını bildirmiş olabilecek binlerce yatırımcıyı tasfiye etti.

Kısa vadeli tasfiyeler bu yıl ikinci en yüksek seviyesine ulaştı, Mayıs 2021’deki kısa vadeli tasfiyenin birkaç milyon altında (“kısa” tasfiyelerde 1 milyar dolar, ‘uzun’ tasfiyelerde ise 7 milyar dolarlık şaşırtıcı bir rakam gördü).

Bybt, son 24 saat içinde 98.000’den fazla yatırımcının tasfiye edildiğini ve en büyük tekil tasfiye emrinin Huobi’de, 29.3 milyon dolar değerinde bir Bitcoin yatırımcısının olduğunu belirtti. Birçok yatırımcı için ise kripto piyasasında sıradan bir gün oldu.

Kripto haberlerinden anında haberdar olmak için bizleri Twitter‘da, Instagram‘da ve Telegram‘da takip edin!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar