Amerika Halkının 40%’ı Bitcoin’e Yatırım Yapmaktan Vaz Geçti

Kripto paralar hakkında yapılan araştırmalardan çıkan sonuçlar uzmanların şaşkınlığına sebep oldu. Araştırmadan çıkan sonuçlara göre Amerika Halkının 40%’ı Bitcoin’e Yatırım Yapmaktan Vaz Geçti. Geçen yılda bitcoin ve altcoin’lerin piyasada ulaştığı rakamlar sayesinde bu para birimine ilgi de büyük oranda artış gösterdi. Her ne kadar bazı insanlara para kazandırmış durum da olsa da bitcoin, halen insanların güvenini tam olarak kazanmış değil. Yapılan araştırmalar sonucunda bu durumun ne kadar ciddi boyutlarda olduğu da bir kez daha kanıtlandı. Her 10 Amerika vatandaşının 4’ünün bu paraya yatırım yapmaması ilgi eksikliğini gösteriyor.

Kripto paraların son günlerde yaşadığı zor anlar piyasayı bir hayli sarsmış durumda. Haberin hazırlandığı zamandaki piyasa durumuna göre 213 milyar dolar değerinde olan kripto paralar bu yılın en düşük seviyelerine kadar düşmüş durumda. Harris Insights ve Gem’in yaptığı yeni bir araştırmanın sonuçlarında diğer araştırmaların neticeleri ortaya çıktı.

Kanada Kripto Para Fonu
Kanada Kripto Para Fonu

Amerika Halkının BTC’ye Karşı Tutumu

Amerika halkının bu konu hakkında ne düşündüklerini anlamak amacıyla yeni bir araştırma yapıldıktan sonra cevaplar çok şaşırtıcı oldu. Anketi cevaplayan her 10 insandan 4’ü kripto paraya yatırım yapma düşüncesi olmadığını ve bu zamana kadar da böyle bir şey yapmadığını söyledi. Uzmanların görüşü bu durumun beklenmeyen ve şaşırtıcı olduğu yönünde. Kripto Para piyasasındaki git-gel durumlarını göz önünde bulunduracak olursak, insanların bu tarz yaklaşımda bulunmalarını daha iyi anlamak mümkün. Yatırımcılar halen bu piyasayı güvenilmez ve belirsiz buluyorlar.

Özellikle bu yıl kripto piyasanın yaşadığı düşüşler nedeniyle yeni yatırımcıların bu alana atılacakları düşünülüyordu. Ancak durum gözden geçirilecek olursa insanlar arasında dolaşan söylentiler hızla yayılınca haliyle bu sektöre olan ilgi de ciddi oranda düşüşler de kaçınılmaz oldu.

Gem kurucu ve Ceo’su Micah Winkelspecht’ın söyledikleri şu şekilde:

Kripto paralara yatırım yapan insanların çoğu düşük gelirli gençlerden oluşmaktadır. Kriptolar sayesinde dijital çağın oluştuğunu düşünüyorum. Yeni nesil de benim gibi düşünüyor ve tüm eylemlerini internet üzerinde yapıyorlar. Kripto para konusu halen iyi bir duruma gelmiş değil. Eğer kaybedecek şeyiniz azsa, yatırım yapmaktan daha az çekinirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir