.

Arjantin,Enflasyon Çözümünü Kripto Paralar’da Arıyor

Enfaslon ile Mücadele eden Arjantin, yükselen fiyatları, değer kaybeden para birimini ve ABD doları sıkıntısını engellemek için Kripto Para birimlerine sığınıyor.

Agence France-Presse’in yaptığı araştırmaya göre, Arjantin halkı , ülkenin ekonomisi kötü gidişatı, yüksek fiyatlar ve yüksek enflasyonla çökerken finansal fırsatlar için kripto para birimine umutlarını bağladığını bildirdi.

Binance borsasının Latin Amerika Direktörü Maximiliano Hinz:

“Arjantin’de Kripto Para birimlerine yatırım yapmak için kullanıcı hesabı sayısı 2020’den bu yana 10 kat arttı. 45 milyonluk ülkenin şu anda yaklaşık iki milyon kripto para birimi ticaret hesabı var.

Ancak Explica tarafından hazırlanan bağımsız bir rapora göre , bölgedeki “Kripto ekosisteminin ilgili birkaç tutarsızlığından” bahsederek ülkedeki kripto para birimi kullanıcılarının sayısını bir milyon olarak olarak belirtti.

Küresel koronavirüs (COVID-19) salgını, birçok bölge sakini cüzdanlarını yükselen enflasyondan korumanın yollarını aradığından, Güney Amerika ülkesinde kripto para biriminin benimsenmesinin ana itici güçlerinden biri olarak gösteriliyor.

Ülke 2018’den bu yana durgunluk içindeyken, son üç yılda enflasyon ortalaması yüzde 45 olurken, gayri safi yurtiçi hasıla (GSYİH) 2020’de yüzde 9,9 daraldı. İşsizlik oranı yüzde 11 seviyesinde.

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar