test

.

Avalanche (AVAX) 200 Milyon Dolarlık Yeni Fon Yarattı

Avalanche Vakfı, Avalanche (AVAX) ağı üzerine inşa eden geliştiricilere 200 milyon dolardan fazla teşvik sunan bir fon olan “Blizzard”ı duyurdu.

Fon, merkezi olmayan finans (DeFi) uygulamaları, değiştirilemez tokenler (NFT’ler) ve Avalanche’daki diğer ürünleri yenileyen bu erken aşamadaki projelere likidite sağlayacak.

Avalanche, Eylül 2020’de başlatılan bir Proof-of-Stake ağıdır. Ağ, Ethereum Virtual Machine (EVM) uyumluluğuna sahiptir ve geliştiricilerin merkezi olmayan uygulamaları Ethereum’dan taşımasına olanak tanır. Ağ şu anda en iyi stablecoin Tether, popüler DEX SushiSwap ve oracle sağlayıcıları Chainlink ve The Graph dahil olmak üzere şu anda üzerine inşa edilen 320’den fazla projeye sahip.

1 Kasım tarihli duyuruya göre, Blizzard’ın katkıda bulunanları arasında Avalanche Foundation, Ava Labs, Polychain Capital, Three Arrows Capital, Dragonfly Capital ve CMS Holdings yer alıyor.

Blizzard, Avalanche (AVAX) ekosisteminde dört temel büyüme alanına öncelik verecek: DeFi, kurumsal uygulamalar, NFT’ler ve kültür uygulamaları. Fonlar, öz sermaye yatırımları, token alımları, ortaklık çabaları, teknoloji ve iş geliştirme için kullanılacak.

Ava Labs başkanı John Wu şunları belirterek, ekosistemdeki üreticilere de sürekli destek sunulacak:

“Blizzard, Avalanche topluluğuna, bu kullanıcı ve etkinlik akışının platformdaki yeni uygulamalarda ve kullanım durumlarında sürekli yenilik gerektirdiği çok önemli bir anda giriyor.”

Avalanche,  14 milyar dolarlık hisseli sermayesi ve şu anda arzının %56’sı hisseli olan altıncı en büyük hisse ispatı ağıdır.

CoinGecko verilerine göre, AVAX, 23 Eylül’deki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 79.31 dolardan yaklaşık %18 aşağıda ve yazının yazıldığı sırada 65.80 dolardan işlem görüyor.

Bizleri TwitterInstagram ve Telegram‘da takip edebilirsiniz!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar