.

Avalanche Kurucusu Emin Gün Sirer Kripto Piyasası Seyiri Hakkında Açıklama Yaptı

Avalanche Kurucusu Emin Gün Sirer mevcut piyasa düşüşüne rağmen, Cornell Üniversitesi bilgisayar bilimcisi ve profesörü kripto konusunda iyimser görüşler belirtti.

Emin Gün Sirer’e göre, politikacılardan merkez bankalarına ve hatta hedge fonlarına kadar herkes geçen yıl kripto hakkında sorular sordu. Gerçekten de, genel olarak hedge fonlarının ve kurumsal paranın akışı, kripto piyasası için 2020’nin 4. çeyreğinden Mayıs ayındaki piyasa düşüşüne kadar büyük bir parabolik ilerlemeyi katalize ediyor gibi görünüyordu.

Cornell Üniversitesi profesörü, hedge fonlarının kripto alanına giren tek büyük para oyuncuları olmadığını söylüyor.

Emeklilik Fonları’nın Kriptoya Etkisi

Avalanche kurucusunun yorumları, emeklilik fonları ve egemen servet fonlarının kripto maruziyetini göz önünde bulunduran bir sonraki büyük oyuncular olduğunu söyleyen NYDIG‘den gelen açıklamalarla aynı görüşte.

Sirer’in uzun vadeli olumlu duruşuna rağmen, bilgisayar bilimcisi kripto için kısa vadeli fiyat hareketinin yaz ayları boyunca menzile bağlı yan birikimde kilitli kalabileceğini belirtti.

“Umarım yatay piyasalar göreceğiz. Bu, fiyat seviyelerinin belki yatay kalacağı, belki biraz düşeceği bir yaz olacak. Bu olabilir. Ancak Ekim, Kasım’da bir canlanma bekliyorum.”

Sirer, ölçeklenebilirlik ve diğer performans sorunları gibi mevcut blok zinciri protokollerinin sınırlamalarından da bahsetti. Röportajın bir parçası olarak Sirer, mevcut blok zinciri ağlarının mimarisinin dünyanın tüm varlıklarını destekleyecek kadar verimli olmadığını belirtti.

Profesöre göre, bu sorunları çözmeye çalışmak Avalanche blok zincirini yaratmasına yol açtı . Avalanche’ın özelliklerini detaylandıran Sirer, alt ağlar olarak adlandırılan özel blok zincirleri oluşturma yeteneği ve topluluk odaklı yönetişim mimarisi gibi özellikleri ağa özgü kombinasyonlar olarak listeledi.

Sirer ayrıca Avalanche’ı alandaki diğer büyük blok zincirleriyle karşılaştırdı ve protokolünün bu zincirlere göre daha ucuz işletme maliyetleriyle üstün performans sunduğunu ekledi.

Kripto haberlerinden anında haberdar olmak için bizleri Twitter‘da, Instagram‘da ve Telegram‘da takip edin!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar