.

Avustralya Hükümeti, 25 Yılın En Büyük Ödeme Revizyonunu Duyurdu

Avustralya hükümeti ödeme sistemlerinin kapsamlı modernizasyonunun bir parçası olarak, kripto para borsaları etrafındaki düzenleyici çerçeveyi elden geçireceğini açıkladı.

Frydenberg’in açıklaması, Çarşamba günü SV Partners firmasını varlıklarını tasfiye etmeye ve alacaklılarla anlaşmaya çağıran Avustralya merkezli kripto borsası MyCryptoWallet’in çöküşünün ardından geldi. Avustralya Mali İncelemesine göre, bu hareket, borsa kullanıcılarının fonlarına birkaç ay erişememesine yönelik sunulan raporlar ile ortaya çıktı.  

Avustralya Maliye Bakanı Josh Frydenberg, 800.000’den fazla Avustralyalının her hangi bir kripto para birimine sahip olduğunu belirterek, 7News Australia ile yaptığı röportajda hükümetin “düzenlenebilecek hizmetlerin ve ürünlerin tanımını genişlettiğini ve düşünülen reformların 25 yılın en önemlileri olduğunu söyledi ” söyledi.

Avustralya’nın fintech endüstrisi hakkında bir Senato komitesi tarafından uzun zamandır beklenen bir raporun ardından , Avustralya Maliye Bakanı Josh Frydenberg bugün, kripto para birimleri de dahil olmak üzere ülkenin ödeme sektörünü güncellemeyi amaçlayan kapsamlı yeni teklifleri duyurdu. 

Frydenberg, “Bu alanı belirsizlikten çıkarıyoruz ve dünya lideri olan dikkate alınan bir düzenleyici çerçeveye getiriyoruz” dedi ve ekledi;

“Bu alanda işlem yapan kişilere daha fazla kesinlik ve güvenlik sağlamak için, kripto para birimleri alıp satan işletmelerin uygun şekilde lisanslanmasını istiyoruz” dedi.

Bizleri TwitterInstagram ve Telegram‘da takip edebilirsiniz!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar