.

Axie Infinity (AXS) Proje İncelemesi ve 4. Çeyrek Fiyat Tahmini

Axie Infinity (AXS) proje incelemesi, NFT pazarının genişlemesinden ve evriminden sorumlu kilit sektörlerden biri “P2E olarak da bilinen kazanmak için oyna oyunlardır”. Axie Infinity (AXS), yalnızca oyuncuları ekonomik fırsatlarla ödüllendirmek amacıyla değil, aynı zamanda blok zincirini en basit ve en heyecan verici şekilde tanıtmak amacıyla gelen bir “kazanmak için oyna” (P2E- Play to Earn ) oyunudur.

Axie Infinity (AXS) Nedir?

Oyun tamamıyla “kazanmak için oyna” vizyonu ile kullanıcılarına sunulmuştur.Axie Infinity dünyasında oyuncular, ekosisteme katkı sağladıkça, ödüllendirilir ve gelir elde ederler.

Pokémon ve Tamagotchi gibi popüler oyunlardan ilham alan Axie Infinity, oyuncuların Axies olarak bilinen token tabanlı yaratıkları toplamasına, üremesine, yükseltmesine, savaşmasına ve takas etmesine olanak tanımaktadır. Axie’ler çeşitli biçimler alabilir ve su, canavar, kuş, böcek, bitki ve sürüngen bölümleri dahil olmak üzere 500’den fazla farklı vücut parçası mevcuttur.

Önemli Özellikleri

Axie Infinity, dijital oyun dünyasına öncülük eden bir ERC yardımcı programı simgesidir. Platformuna aşağıdakiler gibi önemli özellikler sunar:

 • SAVAŞ : Petleri (Axie) parasal ödüller kazanacak olan oyuncular, bunları elde etmek için birbirleriyle savaşabilirler.
 • ÜREME : Yeni yavrular oluşturmak için yetiştirilen Axieler
 • ARAZİ: Tüm Axieler için geniş evler ve üsler, çeşitli kaynaklar ve işçilik varlıkları kullanılarak zaman içinde yükseltilebilir. 
 • PAZAR YERİ: Diğer oyuncularla Axie ticareti yapmak için merkezi olmayan bir pazar yeri. 

Axie Infinity İyi Bir Yatırım Mı?

Yazının yazıldığı sırada 7.8 milyar dolar değerinde ve 130 dolar seviyelerinde olan Axie Infinity (AXS), sadece bir yılda 0.17 dolarlık ilk lansman fiyatından sonra büyük bir yükseliş gösterdi. Güçlü kullanıcı etkinliği ve 100 kat rekabet köprüsü sergileyen AXS, uzun vadeli bir yatırım arayanlar için iyi bir tercih olabilir.

AXS tokenin maksimum 270 milyon arzı var ve yazının yazıldığı sırada 61 milyon ile yaklaşık %23’ü dolaşımda.

Bir kripto projesine olan talebi ölçmenin yollarından biri, tokeni en büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) ile eşleştirmektir.

Axie Infinity (AXS) İncelemesi ve Projenin Yol Haritası

Axie Infinity, 2018’den beri yıllık ikili hedeflere sahiptir. Aşağıdaki proje yol haritasını inceleyebilirsiniz.

 • 2018: Boşta savaş oyunu çıktı 
 • 2019: Axie Land pazaryeri yayınlandı
 • 2019: Canlı savaş sistemi yayınlandı 
 • 2020: Mavis Hub yayınlandı 
 • 2020: Ronin Sidechain test ağı başlatıldı ve Lands ve itemler için Ronin’e geçiş başladı. 
 • 2021: Axies’ten Ronin’e geçişin başlangıcı.
 • 2021: Axie Battle beta’nın lansmanı ve Land Gameplay Community Alpha’nın lansmanı. 
 • 2021: Staking Dashboard’un lansmanı ve olanak sağlayan bir stake ödülleri, merkezi olmayan yönetişim ve AXS için Play to Earn. 
 • 2021: Axie Infinity’nin iOS ve Android’de piyasaya sürülmesi. 
 • 2022: Lunacia SDK alpha’nın piyasaya sürülmesi. 

Axie Infinity Ortaklıkları

Axie Infinity resmi sitesine girdiğimizde oyunun muazzam partnerlerini görebiliriz! Dünya’nın en büyük kripto borsası Binance, Uzak Doğu’nun en büyük kripto para borsası Upbit, teknoloji devi Samsung ve Ubisoft, milyar dolarlık Defi projeleri AAVE ve MAKER’ı gördükten sonra liste gerçekten de muhteşem diyebiliriz.

Şimdiye kadar yapılan proje incelemesi, sabit maksimum arz ve fiyat analizinin ardından, AXS fiyatının uzun vadede yaklaşık 2.5 kat artmasını yani 350 dolar seviyelerinde işlem görmesini bekleyebiliriz.

Bizleri TwitterInstagram ve Telegram‘da takip edebilirsiniz!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar