.

Axie Infinity’den (AXS) 150 Dolarlık Yeni ATH! İşte Metaverse Çılgınlığı..

Blockchain ve kripto tabanlı oyun Axie Infinity, yeni metaverse çılgınlığı akımının yükselişi olarak görülebilecek düzeyde ve son zamanlarda çok fazla ivme kazanıyor. Proje kısa süre önce yerel tokeni AXS’nin yükselmesinin ardından 30 milyar dolarlık bir değerlemeye yaklaştı.

Axie Infinity (AXS), 4 Ekim Pazartesi yani bugün tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 150 dolara ulaşarak sadece son 15 günde yaklaşık %200’lük bir artış gösterdi, ve 8.3 milyar dolarlık piyasa değerine ulaştı. Günlük işlem hacimleri, çoğu Güneydoğu Asya’dan, özellikle Filipinler ve Vietnam’dan olmak üzere 3,2 milyon dolara yükseldi.

Kullanıcılar, Axie karakterlerini NFT olarak satın alarak Axie Infinity blok zinciri oyununu oynarlar. Oyun tamamıyla “kazanmak için oyna” vizyonu ile kullanıcılarına sunulmuştur. Axie Infinity dünyasında oyuncular, ekosisteme katkı sağladıkça, ödüllendirilir ve gelir elde ederler.

Yerel token AXS, Axies Infinity için oyun içi para birimi işlevi görür. Bu nedenle, oyunun artan geliri, AXS için daha yüksek fayda sağlar. Axie Infinity şu anda yıllık ortalama 1,5 milyar dolar gelir elde ediyor.

AXS ve Axies NFT’lerinin Benimsenmesi Artıyor

AXS fiyatındaki hızlı artış ve Axies NFT’lerin maliyetleri, yeni oyuncuların oyuna katılmasını engelleyebilir. Ancak yine de AXS’nin benimsenmesi daha yüksek bir oranda devam ediyor. Bunu bir Forbes makalesinde açıklayan kripto analisti Joseph Young şöyle yazıyor:

“AXS ve Axie NFT’lerin fiyatlarındaki artışa rağmen Axie Infinity’nin kullanıcı etkinliğinin artmaya devam etmesinin ana nedeni guildlerin (lonca) yükselişi. YGG, Avocado Guild ve GuildFi gibi loncalar, esasen kullanıcıların bir gelir paylaşım sistemi ile Axie Infinity oyununa katılabilmeleri için Axie NFT’lerini ödünç almalarına izin veriyor.”

Böylece guildler yardımıyla kullanıcılar Axie Infinity gibi oyunları başlarda büyük meblağlar harcamadan oynayabiliyorlar. Kullanıcılar ayrıca yüksek ön ödeme maliyetleri olmadan loncalardan NFT alabiliyor.

Metaverse Çılgınlığı

Axie Infinity’nin hızlı büyümesi büyük olasılıkla meta veri deposundaki veya sanal oyun alanındaki gelişmeleri daha da ileriye taşıyacaktır. Facebook (NASDAQ: FB) gibi teknoloji devleri, küresel metaverse araştırmalarına 50 milyon dolar yatırım yaptıklarını duyurmuştu.

Metaverse odaklı bir fon olan Animoca, kripto tabanlı oyunlara ve NFT ile ilgili projelere büyük yatırım yapıyor. Yakın zamanda Animoca, bir NFT bilim kurgu oyunu Phantom Galaxies için teaser’ı yayınladı. Ayrıca, kendi metaverse’lerine sahip kullanıcıların kişiselleştirilmiş karakterlerini içeren, kripto tabanlı başka bir oyna-kazan metaverse oyunu Warena‘yı piyasaya sürdü.

Bu sadece başlangıç olarak gözüküyor ​​ve önümüzdeki birkaç ay içinde birkaç blok zinciri tabanlı metaverse oyununun hayata geçtiğini görebiliriz.

Bizleri TwitterInstagram ve Telegram‘da takip edebilirsiniz!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar