.

BAE Yetkilileri Dubai Serbest Bölgesinde Kripto Ticaretini Onayladı

Dubai yetkilileri, düzenleyici onaylarıyla kripto para birimi endüstrisine daha fazla adaptasyon sağlamaya devam ediyor.

Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki finansal düzenleyiciler, Dubai’deki serbest ekonomi bölgesinde kripto para ticaretine resmi olarak izin vermek ve desteklemek için bir anlaşmaya vardı.

Dubai Dünya Ticaret Merkezi Otoritesi (DWTCA) 22 Eylül’de BAE’nin Menkul Kıymetler ve Emtia Otoritesi (SCA) ile DWTCA serbest bölgesinde kripto varlıklarının düzenlenmesini ve ticaretini desteklemek için bir anlaşma imzaladığını duyurdu.

Yeni girişim, DWTCA’nın kripto para birimleriyle ilgili finansal faaliyetler için gerekli onayları ve lisansları vermesini sağlayan bir çerçeve oluşturuyor. Anlaşmanın bir parçası olarak SCA, ihraç, listeleme, ticaret ve lisanslama süreçleri gibi kripto ile ilgili önemli faaliyetleri de denetleyecek.

Duyuruya göre, anlaşma SCA’nın CEO’su Maryam Al Suwaidi, DWTCA genel müdürü Helal Saeed Al Marri ve Dubai Turizm ve Ticaret Pazarlama Departmanından bir yönetici tarafından imzalandı.

Dubai Dijitalleşme Yolunda İlerliyor

Al Suwaidi, yeni projenin DWTCA’nın hizmetlerini serbest bölge olarak genişletme ve değiştirilemez tokenler gibi yeni teknolojileri destekleme taahhüdüyle uyumlu olduğunu söyledi. “Dubai, inovasyon ve dijital liderliğindeki bir ekonomiye doğru ilerlemeye devam ederken, DWTCA, blok zinciri ve kriptografik teknolojilerle desteklenen işletmeleri desteklemek istiyor” diye ekledi.

Yetkililer daha önce Mayıs ayında Dubai Havalimanı Serbest Bölge Otoritesinde kripto endüstrisinin gelişimini teşvik etmek için benzer bir anlaşma imzalamıştı.

Yeni anlaşma, BAE’nin kripto dostu bir küresel merkez olma konusundaki artan talebini daha da güçlendiriyor.

Nisan ayında Ekonomi Bakanı Abdulla Bin Touq Al Marri, kripto para birimlerinin ve varlık tokenizasyonunun ülkenin ekonomisini 10 yıl içinde ikiye katlama planlarının anahtarı olacağını açıklamıştı. Daha sonra yerel borsa olan Nasdaq Dubai, Haziran ayında Kanadalı dijital varlık yatırım fonu yöneticisi 3iQ tarafından halka açık bir Bitcoin ( BTC ) fonunu listeledi.

Bizleri TwitterInstagram ve Telegram‘da takip edebilirsiniz!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar