.

“Bana unutmayın ki hiçbir şey olmaz” NFT Oldu.

NFT dünyasına Twitter’ın kurucu ismi Jack Dorsey’in ilk tweeti, Beeple’ın “İlk 5.000 Gün Koleksiyonu” ve meşhur “meme” Nyan Cat’dan sonra katılan yeni eserlerden birisi de, Gülben Ergen’in meşhur sözü; “Bana unutmayın ki hiçbir şey olmaz” oldu.

Son dönemlerde milyon dolarlık satış rekorlarına ulaşan NFT eserleri, sanatçılar için dijital dünyada uygun bir ortam oluşturmuş durumda. Dijital ortamda sağlanabilen eşsizlik sayesinde artık, sanatçıların çalışmaları veya değerli sayılabilecek herhangi bir içerik, dijital ortamda satılabiliyor.

Gülben Ergen NFT dünyasına katılıyor!

Amerika başta olmak üzere, NFT satışlarında dünyanın dört bir yanından farklı haberler gelmeye devam etmekte. Dünyada yaşanılan bu gelişmelerin ardından ülkemizde de son olarak NFT çılgınlığına adım atan isim başarılı sanatçı Gülben Ergen oldu.

Gülben Ergen, bir zamanlar magazine vermiş olduğu ve sosyal medyada uzun bir süre konuşulan röportajında, “Bana unutmayın ki hiçbir şey olmaz” cümlesini kurmuştu.

Ardından uzun bir süre sosyal medyada capslere konu olan Gülben Ergen repliği, uzun bir zaman sonra NFT çılgınlığı ile beraber satışa sunuluyor.

Kısaca NFT’ler herhangi bir video, resim veya bir tweetin, blok zincir teknolojisi kullanarak eserlere ait verileri blokların üzerine işlerler. Bu sayede eserler kopyalansalar dahi orijinal eser korumuş olur.

Gülben Ergen’in hayranlarına duyurduğu “Bana unutmayın ki hiçbir şey olmaz” sözünün hangi rakama satılacağı büyük bir merak konusu. Açıklama Gülben Ergen’in resmi twitter hesabından duyuruldu. Kripto para dünyasından pek çok isimde, bu paylaşıma tebriklerini sundu.

Magazin dünyasından çıkarak, dijital dünyada, belkide milyon dolarlara satılacak tweetin duyurusu ise bu şekilde yapıldı;

NFT olarak satma işlemi gerçekleştikten sonra tüm kazanç Çocuklar Gülsün Diye Derneği‘ne bağışlanacak. Açık arttırma popüler NFT platformu Rarible üzerinden gerçekleştirilecek.

Açık arttırma, en yüksek teklif veren üzerinden belirli bir zaman geçmesinin ardından tamamlanıyor. Daha öncesinde yurt dışında benzer örnekler yaşanmıştı. Twitter’ın kurucu ismi Jack Dorsey, ilk tweetini türk asıllı olduğu iddia edilen Sina Estavi satın almıştı.

Gerçekleştirilecek açık arttırmanın detaylarını ve sonuçlarını tekrar paylaşacağız.


Bizi Takip Edin:
 TwitterTelegramInstagram

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar