.

Bank of America Analistine Göre Solana (SOL) Kriptonun Visa’sı Olabilir

Bank of America dijital varlık stratejisti Alkesh Shah, Solana (SOL) ölçeklenebilirlik, düşük işlem ücretleri ve kullanım kolaylığına sahip olduğu için kripto dünyasında “Visa” olma potansiyeline sahip olduğunu açıkladı.

Shah, Solana’nın 2020’de piyasaya sürülmesinden bu yana 50 milyardan fazla işlem gerçekleştirdiğini, Visa’nın ise yılda 164.7 milyar işlem gerçekleştirdiğini belirtti. Amerika analisti, merkezi olmayan finans (DeFi) ekosisteminde kilitli toplam 11 milyar doların üzerinde bir değere sahip olduğunu ve 5,7 milyonun üzerinde takas edilemez token (NFT) basmak için kullanıldığını belirtti.

Analist Solana için, Yüksek verim, düşük maliyet ve kullanım kolaylığı sağlama yeteneği, mikro ödemeler, DeFi, NFT’ler, merkezi olmayan ağlar (Web3) gibi tüketicilerin çeşitli kullanım alanlarına hitap eden bir blok zincirine sahip olması avantajından bahsetti.

Solana’nın yakında düşük işlem ücretleri üzerinden Ethereum’un pazar payından bir pay alabileceğini ve ölçeklenebilirliğe odaklanabileceğini de sözlerine ekledi. Ethereum’un merkeziyetsizliğe ve güvenliğe öncelik verdiğini, ancak çeşitli ağ sorunlarını da beraberinde getirebileceğini vurguladı.

Solana (SOL) İşlem Kapasitesi İddialı

Ethereum (ETH) mevcut durumunda saniyede yaklaşık 12 işlem gerçekleştirebilirken, Solana ağından alınan verilere göre, saniyede 2.400’den fazla işlem gerçekleştiriyor. Solana (SOL) saniyede 65.000 işlem yapma kapasitesi ile dikkat çekiyor. Visa’nın saniyede ortalama 1700 işlem gerçekleştirdiğini ve limitin 24.000 olduğunu belirtmekte fayda var.

Son birkaç ay içinde Solana, baz kullanıcıların ağdaki yoğun botlama etkinliğiyle ilişkili hizmet reddi saldırılarından kaynaklandığı belirtilen ağ tıkanıklığı yaşadı. Bu tıkanıklıklar bazılarına göre, Solana’nın saniyede bu kadar çok işlemin üstesinden gelebilecek bir ağa sahip olmamasından kaynaklı.

Shah, Ethereum’un önceliklendirilmesinin “yüksek değerli işlemler, depolama ve tedarik zinciri kullanımını optimize edebileceğini” açıkladı ancak bu durumun Solana ve diğer ölçeklenebilir ağların piyasa değerinin bir kısmını alabileceğini belirtti.

Popüler kripto para borsası Kraken, Solana (SOL)’ nin fiyatının bu yıl %260’a kadar yükselebileceğini açıkladı. Yazının yazıldığı sırada Coinmarketcap verilerine göre beşinci sırada bulunan Solana (SOL) son 7 günde %0.70 gerileme ile 146 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

Bizleri TwitterInstagram ve Telegram‘da takip edebilirsiniz!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar