test

.

Biden Yönetimi Kripto Paralar Hakkında Düzenleme Çalışmalarını Açıkladı!

Biden yönetimine yakın kaynaklar, yeni bir kripto düzenleme yol haritasının geliştirildiğini idda etti.

FOX Business’tan Charlie Gasparino, Biden yönetiminin kripto için düzenleyici bir yaklaşım geliştirmeye yeni başladığını ve yeni atanan SEC başkanı Gary Gensler, düzenlemeleri uygulamak için Hazine’yi beklediğini vurguladı.

Tartışılan konular öncelikli olarak altyapı ve vergilendirmeyi içermektedir. Ayrıca, Gensler’in Hazine’nin daha genel rehberliğini takiben özel yönergeler geliştirmeye çalışacağını da belirtiyor.Piyasanın fiyat düzeltmesine atıfta bulunan Gasparino, bunun ABD’nin varlık sınıfına baskı uyguladığı haberleriyle ilgili olabileceğini söyledi.

Ancak Gasparino, ABD’nin bir “Nükleer Bomba” atacağına ve kripto para birimlerini yasaklayacağına inanmıyor. Bunun muhtemel bir seçenek olması için çok fazla Amerikalı yatırımcının pazarda yerleşik olduğunu belirtiyor.

Bitcoin ETF ile ilgili haberlere değinen Gasparino, Demokratlar ve Cumhuriyetçiler arasında komisyon düzeyinde “Büyük Bir Tartışma” devam ediyor.

ABD’nin Kripto Durumu

Bu yılın başlarında Biden yönetiminin kripto piyasasının durumundan endişe duyduğu bildirildi. Bu endişeler, Çin’in Dijital Yuanının yükselen varlığının yanı sıra yatırımcı korumasını da içeriyordu. Yönetim şimdiye kadar konu hakkında çok az bilgi verdi.

Hazine Bakanı Janet Yellen , geçmişte Kripto paralar hakkında olumsuz açıklamalarda bulunmuştu. Varlık sınıfına çok az ısınırken, son kamuoyu açıklamaları bir ihtiyatlılık gösteriyor. Yellen, Kripto Para birimlerinin “kara para aklama ve yasadışı faaliyetleri finanse etmek için kullanılabileceğine inanıyor.”

Öte yandan Gensler, kripto para birimleri konusundaki bilgisi ve desteğiyle tanınıyor. SEC Başkanı , MIT’de ilgili dersler vermiştir ve bu sektörün potansiyelini kabul etmişti. Yatırımcıların bu nedenle düzenleme konusunda iyimser olmak için bazı nedenleri var, ancak muhtemelen ilk olarak çok fazla müzakere olacak.

Güncel gelişmeler için sosyal medya hesaplarımız:

TwitterInstagramTelegram

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar