.

Binance, Avustralya’daki Vadeli İşlemleri Durdurma Kararı Aldı

Binance Avustralya’daki kullanıcılarının vadeli işlemler, opsiyonlar ve kaldıraçlı tokenler için pozisyonlarını kapatmak için 90 günleri olduğunu açıkladı.

Ticaret hacmine göre dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, Avustralya’da yeni kısıtlamalar ilan ederek, devam eden küresel düzenleyici incelemelerinin yoğun olduğu dönemde hizmetlerini sınırlamaya devam ediyor.

Cuma gününden itibaren Avustralyalı kullanıcılar artık Binance’de türev ürünler için yeni pozisyonlar açamayacak.23 Aralık’tan sonra ise, Avustralya’daki Binance kullanıcılarının, açık vadeli pozisyonlarını kapatmaması durumunda, otomatik olarak borsa tarafından pozisyonlar kapatılacak.

Bilindiği üzere Binance Avustralya, Binance’in ana borsasından ayrı bir kuruluş. Borsa birçok ülkede bu politikayı benimsiyor. Binance Avustralya’yı, ülkenin regülasyon kurumu AUSTRAC’a kayıtlı olan InvestbyBit şirketi işletiyor.

Binance ayrıca Singapur’dan Cayman Adaları’na, İtalya’dan Almanya’ya ve ABD’ye kadar birçok ülkede regülasyon kurumlarının sıkı gözetimi altında bulunuyor. CEO Changpeng Zhao ise sürekli olarak regülasyonlardan kaçmak gibi bir niyetleri asla olmadığını ve her ülkenin kurallarına uyumlu olmaya kararlı olduklarını dile getiriyor.

Bizleri Twitter‘da, Instagram‘da ve Telegram‘da takip edebilirsiniz!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar