.

Binance CEO’su CZ, Şirketi İngiltere’ye Geri Getirmek İstiyor

Binance CEO’su Changpeng Zhao veya CZ, Sunday Telegraph gazetesine verdiği demeçte, işlem hacmine göre dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’in Haziran ayında İngiltere’deki faaliyetlerine son verilmesi söylendikten sonra İngiltere’deki operasyonlarını yeniden başlatmak için çalıştığını söyledi.

Binance CEO’su CZ yerel basına, şirketin 6 ila 18 ay içerisinde gerçekleşecek kayıtlı bir kripto varlık firması olma girişimleri olduğunu söyledi.

Haziran ayında, Birleşik Krallık Mali Davranış Otoritesi, Binance’in İngiliz ayağı Binance Markets Limited’e ve Binance Group’a, Binance’in Birleşik Krallık’taki faaliyetlerine kısıtlamalar getiren bir uyarı yayınladı.

Daha sonra FCA tarafından Ağustos ayında yapılan açıklamada, Binance Markets Limited’in “gereksinimlerin tüm yönlerine uyduğunu”, ancak şirketin hala ülkede düzenlenmiş iş yürütemediğini belirtti.

Binance’in artan düzenleyici baskıyla karşılaşması yalnızca İngiltere’de yaşadığı bir durum değil. Benzer düzenleyici eylemler, ABD, Japonya, İtalya, Avustralya, Güney Afrika ve Singapur dahil birçok ülkede gerçekleşmiştir.

Artan baskının ardından Binance cephesinde adım atılmaya başlanmıştı, borsa ürünlerinde ve uygulamalarında yüksek kaldıraç kullanımını sınırlandırdı, kullanıcılar için zorunlu KYC (kimlik doğrulama) şartı sağladı. Önemli örnekler haricinde düzenleyiciler tarafından gerekli bulunan güncellemeler gerçekleştirdi.

Bizleri TwitterInstagram ve Telegram‘da takip edebilirsiniz!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar