test

.

Binance Çin’e Kısıtlama Uygulayacak! Yuan (CNY) İşlemlerini Kapatıyor

Binance, Çin hükümetinin kripto para işlemlerini tamamen yasaklamasının ardından Yuan (CNY) bazlı işlemlerin 31 Aralık’ta durdurulacağını duyurdu.

Dünyanın en büyük kripto para pazarı Binance Holdings Ltd., Pekin yönetiminin kripto para işlemlerini tamamen yasaklamasının ardından, denkler arası yuan işlemlerini kapatıyor. Böylelikle Çinli kullanıcıların yasağı aşmak için kullandıkları bir kapı kapanmış olacak.

Binance, regülatörlerin Eylül ayında kripto para hizmetlerinin ve işlemlerinin her çeşidinin yasaklandığını duyurmasının ardından Çin’den tamamen çıkmayı planlayan kripto para işletmelerine katıldı. Rakip Borsa Huobi de ülkede yerleşik kullanıcıların işlemlerinin yıl sonuna kadar sonlandırılacağını kaydetmişti.

Binance, Çin piyasasından 2017 yılında halihazırda çıkmış olmasına karşın, 2019 yılında kullanıcılara Yuan karşılığı Bitcoin, Ether ve Tether işlemleri yapma olanağı sağlayan denkler arası bir platformu başlattı. Şirket aynı yıl, yaklaşık 200 milyon dolar değere sahip kripto veri sitesi Mars Finance’in finansmanına katılarak Çin’de ilk stratejik yatırımını gerçekleştirdi.

Pekin yönetiminin kripto yasağı, borsalar ve diğer platformların Çin’de kalabileceğine ilişkin umutları sonlandırdı. Merkez bankası tarafından açıklanan 24 Eylül tarihli kurallar, offshore borsalar tarafından sağlanan hizmetler dahil Çin’deki tüm kripto para işlemlerini yasakladı. Bu kurallar aynı zamanda denizaşırı platformların pazarlama, teknoloji ve ödeme gibi roller için ülke içinde işe almaları da yasakladı.

Bizleri TwitterInstagram ve Telegram‘da takip edebilirsiniz!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar