.

Binance, EUR, GBP ve AUD Marjin Çiftlerini Listeden Kaldıracak

Küresel kripto para borsası Binance, yeni kullanıcılar için kaldıraç işlemlerinde 20x kısıtlamasının ardından devam eden baskı nedeniyle bazı işlemlerin kısıtlamalarına devam ediyor.

Binance, pazartesi gününden itibaren resmi olarak borsanın Euro (EUR), Avustralya Doları (AUD) ve İngiliz Sterlini (GBP) dahil olmak üzere üç fiat para birimi için marjin işlem ticareti çiftlerini listeden kaldıracağını duyurdu.

Duyuruya göre Binance, söz konusu fiat ticaret çiftlerini 10 Ağustos’ta askıya alacak ve ardından otomatik ödemeye geçecek ve ilgili bekleyen tüm emirleri iptal edecek. İzole edilmiş marjin işlem çiftleri ise 12 Ağustos’a kadar borsadan tamamen kaldırılacaktır.

Binance’den Marjin İşlemler İçin Risk Uyarısı

En son işlem kısıtlaması olarak, kaldıraç işlemlerini önemli ölçüde sınırlandıran ve Binance Vadeli İşlemlerinde maksimum kaldıraç pozisyonlarını 125x’ten 20x’e düşürme kararı alan Binance, işlem risklerini azaltmak için büyük çaba gösteriyor.

Küresel kripto para borsası Binance’in duyurusu ardından, şirket tarafından marjin işlemler için risk uyarısıda gerçekleştirildi, ilgili açıklama şu şekilde;

Risk Uyarısı : Marjin ticareti, önemli bir risk ve hem önemli kar hem de zarar olasılığı taşır. Geçmiş kazançlar gelecekteki getirilerin göstergesi değildir. Aşırı fiyat hareketi durumunda marj bakiyenizin tamamı tasfiye edilebilir. Buradaki bilgiler Binance’in finansal veya yatırım tavsiyesi olarak görülmemelidir. Tüm ticaret stratejileri, kendi takdirinize ve kendi sorumluluğunuzdadır. Binance, Marj kullanımınızdan doğabilecek herhangi bir kayıptan size karşı sorumlu olmayacaktır.

Kripto haberlerinden anında haberdar olmak için bizleri Twitter‘da, Instagram‘da ve Telegram‘da takip edin!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar