.

Binance CEO’su CZ, Elon Musk’a Gönderme Yaptı

Kripto para piyasalarında “CZ” takma adıyla bilinen Changpeng Zhao, dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Binance’in CEO’sudur. Aynı zamanda CZ, kripto para yatırımcılarının yanından takip ettiği etkili bir isimdir. Yaklaşık 3 hafta önce Elon Musk’un Tesla’nın Bitcoin ödemelerini askıya aldığını açıkladığı tweetin ardından sosyal medya üzerinde Bitcoin madenciliği sıkça gündeme gelmeye başlamıştı. Aslında Musk’un dikkat çektiği konu uzun yıllardır üzerinde çözümler aranan önemli bir konu. Ancak Dünya’nın en büyük elektrikli araba üretici firması Tesla’nın milyarder CEO’su Elon Musk, yaklaşık 1 senelik desteğinin ardından lider kripto parayı yarı yolda bırakmasıyla tepkilerin odağı olduğu.

Tesla’nın ve Elon Musk’ın Bitcoin fosil yakıt tüketimine dikkat çeken açıklamaları ve madenciliğin günümüzde ne kadar enerji tükettiğini tekrar su yüzüne çıkarması ile lider iş insanları arasında karşılıklı atışmalar başladı. Twitter’ın Kurucusu Jack Dorsey, bu dönemde Bitcoin madenciliğinin sadece fosil yakıt ile yapılmadığını kısa bir makale ile açıklamaya çalışırken, Justin Sun ve CZ gibi isimler kripto paralara olan desteklerini sürdürdü.

Son destek ve Elon Musk’a yapılan bir gönderme CZ’den geldi. Binance’in CEO’su CZ : “Elektrikli araba kullanınca çevre dostu oluyorsunuz, dünyanın en büyük finansal sistemi için elektrik kullanınca çevresel kaydı duyuyorsunuz” tweetiyle Elon Musk ve Tesla’ya gönderme yaptı.

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar