Binance Yakılacak BNB Rakamını Açıkladı  

En büyük kripto para borsası olarak bilinen Binance belli aralıklarla BNB yakım işlemlerini gerçekleştirmesi ile de bilinmektedir. BNB yakımını dördüncü kez gerçekleştirecek olan Binance kripto para borsası bu işlem esnasında yaklaşık olarak 30 milyon değerinde olan 2.5 milyon BNB yakacağını da duyurdu.

Üç aylık periyotlar halinde her ilk ayın 15’inde belirli bir Binance Coin olarak bilinen BNB yakım işlemini gerçekleştirmekte olan Binance kripto para borsası; son yakım işlemi ile ilgili detayları yatırımcılara verdi. Yakımın 2 gün içerisinde de gerçekleşeceğini ifade eden kuruluş; 2.528.767 BNB yakımına sıcak baktıklarını da belirtti.

Binance ilk coin yakma eylemi içerisindeki hareketini yaklaşık olarak 1 milyon adet cin imha eylemi ile başlattı. Ocak ayı içerisinde yakılan coin miktarında da artış görülerek bu rakam 1.8 coine çıktı. Nisan içerisinde ise 2.2 milyon coin yakım işlemi gerçekleştirildi.

BNB
BNB

Binance Neden BNB Yakıyor?

Binance tarafından yapılan coin yakımı işlemlerinde temel amaç coin çapında var olan arzın azalması olarak görülmektedir. Uzun vadede azalacak olan arzın temel olarak baz alınarak hareket edilmesi dahilinde de ön planda varlık gösterecektir. Bu durumda arzın azalmasına dayalı olarak bu şekilde işlemi gündemine getirmeye dayalı bir çalışma içerisinde yer almaktadır. Bu işlem aşamasında da son 24 saatte %0.47 oranında gerilemenin olduğu da görülmekte olup, 13.15 dolardan işlem görmesi durumu da söz konusu olacaktır.

Kuruluş tarafından 100 milyon BNB kalana kadar sürdürülecek olan bu eylem; daha aktif bir yatırım aracı olmasını sağlamak amacıyla gerçekleştirilmektedir. Yükselen talebin düşen arz ile birleştiği anlarda BNB fiyatlarının zaman içerisinde değer kazanmasına yönelik bir çalışma olarak da görülmektedir. Bu yüzden ilk başlarda BNB alım işlemlerini gerçekleştiren kişilerin uzun vadede kârlı bir yatırıma sahip olmaları ve oldukça etkili bir sonuç ile de karşı karşıya kalmaları durumu da söz konusu olmaktadır. Bu yüzden takip edilmeye değer bir işlem olarak da görülmekte olup; fazlasıyla kullanıcıların ilgisini çekebilecek türde de yer alması ile bilinmesine yol açmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir