.

Binance, Yeni Kullanıcılar İçin Kaldıracı 20x İle Sınırlandıracak

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, tüketici korumasını genişletmek amacıyla vadeli işlem platformunda yeni kullanıcılarda kaldıraç işlemlerinin kısıtlanmasını benimsemeye devam ediyor.

Binance CEO’su Changpeng Zhao‘nun Pazar günü resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, 19 Temmuz itibari ile yeni kullanıcılar için 20x kaldıraç limiti getirdiklerini ve sonrasında Binance Vadeli İşlemlerinde aynı sınırlandırmanın mevcut kullanıcılar için de uygulanmaya başlayacağını belirtti.

Geçtiğimiz Pazartesi günü geçerli olmak üzere, 30 günden daha kısa süreli kayıtlı Binance Vadeli İşlem hesaplarına sahip yeni kullanıcıların kaldıraç oranı 20 katından fazla olan pozisyon açmaları yasaklandı. Binance’in kaldıraç alım satım sayfasına göre, yeni kaldıraç limitleri, 30 günden daha kısa süreli kayıtlı vadeli işlem hesaplarına sahip mevcut kullanıcılar için de geçerli olacak. Binance, “Yeni kullanıcılar için kaldıraç limitleri, kayıttan yalnızca bir ay sonra kademeli olarak artacaktır” dedi.

Temmuz 2019’da piyasaya sürülen Binance Vadeli İşlemler ticaret platformu, başlangıçta yatırımcıların maksimum 20 kez kaldıraç pozisyonu açmasına izin verdi , bu da 1.000 dolarlık bir yatırımın 20.000 dolarlık bir bahse dönüştürülebileceği anlamına geliyordu . Borsa daha sonra , Tether ( USDT ) sözleşmelerine karşı Bitcoin (BTC) üzerindeki maksimum kaldıraç ve marjı Ekim ayında 125 katına çıkardı ve yüksek kaldıraçlı ticaretin “gelişmiş bir risk motoru ve tasfiye modeli” kullanılarak başlatıldığını belirtti.

Binance o zamanlar, “125x kaldıraçta, Binance Vadeli İşlemlerinde 100 USDT teminat mevduatı, kullanıcıların BTC’de 12.500 USDT tutmasına izin verecek” dedi.

En son ticaret kısıtlamaları, dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan FTX’in son hamlesini yansıtıyor. Şirket, Pazar günü resmi olarak maksimum kaldıraçta 101x’ten 20x’e indirildiğini duyurdu.

Kripto haberlerinden anında haberdar olmak için bizleri Twitter‘da, Instagram‘da ve Telegram‘da takip edin!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar