.

Binance’den, Binance Akıllı Zincir Ekosistemine 1 Milyar Dolarlık Fon

Global çapta en büyük hacme sahip kripto para borsası Binance, Binance Akıllı Zincir (BSC) ekosisteminin daha da geliştirilmesi için 1 milyar dolarlık bir fon ayırdığını duyurdu.

1 Milyar Dolarlık Büyüme Fonu

Resmi açıklamaya göre, program, her biri farklı hedeflere ve zorluklara yönelik dört gruba ayrılacak.

  • 100 milyon dolar, topluluklara mentorluk yapmak, yeni yatırımcıların eğitilmesi vb. dahil olmak üzere yetenek geliştirmelerine ayrılacak.
  • Yenilik, aktif kullanıcılar, TVL, ticaret hacmi ve benzeri gibi farklı ölçütlere dayalı belirli protokollere likidite sağlamak için 100 milyon dolar harcanacak.
  • Bir kuluçka programına 300 milyon dolar yatırım yapılacak.
  • Son olarak, fonun en büyük kısmı ise 500 milyon dolar ile yatırım ve inkübe programına ayrılmış durumda. Bu kategori, merkeziyetsiz bilgi işlem, oyun, metaverse, sanal gerçeklik, yapay zeka ve blokzinciri tabanlı finansal hizmetler de dahil olmak üzere farklı alanlardaki girişimlere yatırım yapmayı hedefliyor.

Yazının yazıldığı sırada Binance borsasının yerel tokeni Binance Coin (BNB), kripto para piyasasında 72 milyar dolarlık değer ile üçüncü sırada yer alıyor. Gün içerisinde 392 dolar seviyesine kadar gerileyen kripto para, %10’luk bir yükseliş ile şuan da 428 dolardan işlem görüyor.

Bizleri TwitterInstagram ve Telegram‘da takip edebilirsiniz!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar