.

Binance’e 14.550 Adet Bitcoin Transferi! BTC Fiyatı Düşecek Mi?

Başka bir hafta sonuna yaklaşırken Bitcoin’in ( BTC ) fiyatı 32 bin doların altında işlem görmeye devam ediyor. BTC dün 32.4 bin dolarlık bir diğer önemli desteğini kaybetti ve şu anda 31 bin dolar – 31,5 bin dolar arasındaki son destek bölgesine tutunmaya çalışıyor. BTC, son 24 saatte %3,5 düşüşle 31.338 dolardan işlem görüyor.

Binance borsasına, büyüyen satış baskısı sonucunda büyük bir Bitcoin girişi gözlemlendi. Toplamda 14,550.8 BTC soğuk cüzdandan Binance cüzdanlarına aktarıldı. Bitcoin’in soğuk cüzdanlardan borsalara hareketi, yatırımcıların varlıklarını satışı için kaydırdıkça düşüş işareti olarak kabul edilir.

Kaynak: CryptoQuant

Bununla birlikte, popüler analist Willy Woo, tam tespit yapılabilmesi için Bitcoin girişinin ardından çıkışının da tam olarak görmememiz gerektiğini öne sürdü.

Ayı Piyasası Onaylandı mı?

Bir kripto analisti olan Ki-Young Ju, satış baskısının çok yüksek olduğuna inanıyor ve piyasada baskın bir düşüş durumuna işaret ediyor.

Kaynak: CryptoQuant

Young, balinaların borsalara transfer oranının Mayıs ayından bu yana sürekli olarak %85’in üzerinde kaldığına dikkat çekti ve bu durum balinaların varlıklarını borsalara aktardığını gösteriyor. Twitter’da paylaştığı gönderide ise “BTC satış baskısı yüksek gözüküyor” ifadesine yer verdi.

Hafta sonlarının genellikle düşüş yaşanması BTC fiyatı üzerinde daha fazla baskı yaratıyor. En iyi kripto para birimi son zamanlarda 28.883 dolara gerileyerek son 5 ayın en düşük seviyesine gelmişti ve 30 bin dolarlık desteği şuan da tutamazsa, analistler bir sonraki destek bölgesinin 24 bin dolar ile 28 bin dolar arasında olabileceğini tahmin ediyor.

Satış baskısı azalmazsa ve Binance transferi gerçekten de varlıklarını satmaya çalışan bir balinaysa, o zaman en iyi kripto para birimi için fiyat görünümü kötüden daha da kötüye gidebilir.

Kripto haberlerinden anında haberdar olmak için bizleri Twitter‘da, Instagram‘da ve Telegram‘da takip edin!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar