.

Bitcoin, 50.000 Dolar Seviyesini Tekrar Test Ediyor, Yükselişe Yakın Mı?

Bitcoin 50.000 dolar seviyesini tekrardan test ediyor. Dünyanın ilk ve en büyük kripto para birimi olan Bitcoin (BTC) , bugün tekrardan 50.000 dolar seviyesinin üzerine çıktı ve Eylül ayına olumlu bir hava içerisinde başladı. Bitcoin, yaşadığı son geri çekilmeden önce 23 Ağustos tarihinde bu seviyeye ulaşmıştı.

CoinGecko verilerine göre BTC son 24 saatte %5.5 artış gösterdi ve 50.171 dolarlık yerel zirveye ulaştı. 941.6 milyar dolarlık piyasa değeri ile Bitcoin şu anda pazarın %40,6’sına hakim durumda.

Bu, Eylül ayına oldukça olumlu bir başlangıç ​​olarak kabul edilebilirken, tarihsel olarak dün ki yazımızda da belirttiğimiz üzere Eylül, BTC boğaları için her zaman zor bir ay oldu.

Bybt.com’dan gelen veriler , yatırımcıların Eylül ayında üst üste son dört yıldır zarar gördüğünü ve maksimum aylık getirilerin %6’yı biraz aştığını gösteriyor.

bitcoin-eylul-ayi
Kaynak: bybt.com

İkinci en büyük kripto para birimi olan Ethereum , gün içinde %5.8 artışla 3.800 doların üzerinde yeniden test edilmiş seviyelere sahip.

Cardano Rekor Seviyeye Yükseldi

Geçen ay üçüncü sıraya tırmanan Cardano (ADA), ağ Alonzo hard fork’a hazırlanırken, bugün erken saatlerde tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3.09 dolara ulaştı, bu akıllı sözleşme işlevselliği getirecek ve merakla beklenen bir yükseltme oldu.

Akıllı sözleşmeler , önceden belirlenmiş koşullar altında komutları ve talimatları kendi kendine yürüten kod parçalarıdır.

Cardano’yu geliştiren şirket olan IOHK tarafından açıklandığı gibi, akıllı sözleşmeler dün ağın test ağında yayına girdi ve ana ağ sunumunun 12 Eylül’de gerçekleşmesine karar verildi.

Bitcoin Fiyat Analizi Sonuç: BTC Momentumu Boğa Kalıyor

Hafif bir geri çekilme ile yaklaşık 2 haftalık konsolidasyon, 4 saatlik ve günlük momentumu yavaşlattı, ancak 3 günlük ve haftalık grafikler yükselişini koruyor. BTC’nin 3 hafta önce parlayan en büyük teknik satın alma sinyalini daha da doğrulamak için bu hafta ve önümüzdeki hafta 50 bin doların üzerine çıkmaya başlaması önemli.

Genel olarak, temelleri, teknikleri, zincir içi metrikleri güçlendirmek ve momentumu iyileştirmek, koşulları boğalar için daha elverişli hale getiriyor. Ayılar, BTC’yi 200 günlük hareketli ortalamada 46 bin dolarda kritik desteğin altına itmek için mücadele etti ve bugünün 50 bin dolardaki kırılma girişiminde şort işlemler tasfiye edildi.

BTC’nin kritik 50 bin dolar seviyesini başarılı bir şekilde geri alıp alamayacağı henüz belli değil, ancak kısa vadeli teknikler, artan ivme ve zincir üstü metrikler, bir kırılmanın muhtemel olduğunu gösteriyor. 50 bin dolar geri alınırsa, boğaların BTC’yi 50,5 bin dolar, 51,1 bin doların üzerine ve bir sonraki ana direnç bölgesini ağır teknik ve zincir direnci tanımlayabileceğimiz 55 bin ila 58 bin dolar arasında zorlaması gerekecek. Şu andan itibaren, boğalar kontrolü yeniden ele geçirdi.

Kripto haberlerinden anında haberdar olmak için bizleri Twitter‘da, Instagram‘da ve Telegram‘da takip edin!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar