.

Bitcoin Balinaları Daha Hızlı Bir Fiyat İyileşmesi İçin Umut Veriyor mu?

Bitcoin fiyatı bu yıl zorlu bir başlangıç yaparak 45.850 ile 48.500 dolar arasında hareket ediyor, fakat Bitcoin balinaları yakın zamanda Bitcoin fiyatının yükselmesinde baş rol oynayabilir.

Piyasaya hakim kripto para günlük %1.55 ve haftalık %6.18 kayıpla 46.276 dolarda işlem görürken, Kripto piyasasının toplam değeri son güne göre %1.31 düşüş kaydederek 2.21 trilyon dolara geriledi.

Bununla birlikte, son Bitcoin (BTC) düşüşünü aynı boyuttaki diğer düzeltmelerle karşılaştırarak, %40’a yakın düşüşlerin daha hızlı satın alındığı gözlemlendi. Şu ana kadar mevcut düşüş 53 gün sürdü ve en son ATH’den (son zamanların en yüksek fiyatı) -%38’e yakın bir düşüş yaşandı. 

Dolayısıyla Bitcoin (BTC), geçmiş döngülerde yaşadığı sert yükseliş hareketlerini tekrardan görebilirken, aynı dezavantajı durumu da tekrardan yaşayabilir. Şimdilik, önceki döngülere göre çok daha yüksek kayıplara bakıldığında, bu döngü o kadar da kötü görünmüyor. Ancak BTC destek seviyelerini bir kez daha test ederken, bazı şeyler değişiyor olabilir.

Balinalar Dibi Satın Alıyor

En büyük Bitcoin balinalarından biri 2022 yılının hemen başında büyük bir satın alım gerçekleştirdiği için BTC’nin dalgalı fiyatı balinaları tekrardan gün yüzüne çıkarttı. Bitinfocharts verilerine göre üçüncü büyük balina 4 Ocak’ta 46.363 dolar fiyat ortalaması ile 456 Bitcoin (BTC) daha satın aldı.

Bununla birlikte, daha büyük pazara bakıldığında, küçük balıklar düşüşü 47.000 dolara kadar satın aldı, ancak balinalar yıl sonunda büyük miktarlarda kripto para transferi gerçekleştirirken daha sonra yavaşlamaya başladı. Fakat, piyasada genel olarak balinaların dip fiyattan satın alacağı BTC’lerin yakında fiyatları yükselteceğine dair görüşler hakim.

Önünde Ne Var?

BTC’nin ‘+1 yıllık HODL dalgası‘, dolaşımdaki kripto paraların yüzde kaçının bir yıl içinde hareket etmediğini belirtmektedir. Dolaşımdaki tüm kripto paraların yaklaşık %57,12’si bir yıldan fazla süredir hareket etmedi.

Yeni bir zirveye ulaşmadan önce, +1 yıllık HODL dalgasındaki kademeli artış, piyasa katılımcılarının biriktiği sinyallerini veriyor. Bu durum iyiye işaret olarak algılanabilir.

Ayrıca, transfer edilen ortalama BTC sayısı daha düşük seviyelere giderken, BTC işlem ücretleri de en düşük seviyelerinde. Bu durum ise yatırımcılara, Bitcoin ağını nispeten daha ucuz hale getirerek yatırım yapmak için iyi bir zaman sağlıyor.

Bizleri TwitterInstagram ve Telegram‘da takip edebilirsiniz!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar