test

.

Bitcoin (BTC) Genç Yatırımcılar için Altının Yerini Aldı

Bitcoin, özellikle genç yatırımcılar için “kripto altın” olarak yerini sağlamlaştırdı. Son yıllarda altından daha iyi performans gösterdi ve enflasyon oranının çok üzerinde fiyat artışı gösterdi. Bitcoin’in enflasyona karşı yüksek getiri getirmesi kısa zamanda yatırımcıların dikkatini çekti.

Yeni nesil yatırımcılar için Bitcoin almak eski nesil yatırımcılara göre daha kolay oldu. Bu durumun nedenleri, gençlerin teknolojiye daha alışkın olmalarının yanı sıra geleneksel yöntemlerle yatırımın giriş engellerinin fazla olması. Yeni altın olarak Bitcoin (BTC’)yi benimseyen Y Kuşağı ve Z Kuşağı yatırımcılarının sayısı oldukça fazla.

Bitcoin Altının Yerini Enflasyon Sayesinde mi Aldı?

Bitcoin’in yatırımcılar tarafından hızla benimsenmesinin arkasındaki en önemli sebeplerden biri yüksek enflasyon oranıdır. Şu anda, Amerika Birleşik Devletleri için enflasyon oranının %6 olarak bildirildi ve Bitcoin’in yıldan yıla getirisi %70’in üzerinde artış gösterdi. Bitcoin, yatırımcılarını enflasyon karşısında koruyor.

Wharton School finans profesörü Jeremy Siegel, kripto paranın genç yatırımcılar tarafından benimsenmesiyle ilgili bazı düşüncelerini paylaştı. Bu yatırımcılar, Bitcoin’e hızlı bir şekilde yöneldiler, bu da tokenin fiyat artışını beraberinde getirdi.

Profesör Siegel , verdiği bir röportaj sırasında, Bitcoin’in etkili bir enflasyon koruyucusu olmasının bu genç yatırımcıların zihninde altının yerini almasına yardımcı olduğunu belirtti. Kripto paralar Y ve Z Kuşağı için yeni altındır dedi.

BTC /USD

Öte yandan altın kötü bir performans sergiliyor ve geçen yıl, %5 civarında düşüş gösterdi. Bu performans, altının 1970’lerde gözlemlendiği gibi artık etkili bir enflasyon koruyucusu olmadığını kanıtladı.

Profesör Siegel, “Altın, genç neslin Bitcoin’in ikamesi olarak gördüğü bir varlık halini aldı” diye ekledi.

Genç Yatırımcılar Dijital Varlıklara Akın Ediyor

Genç yatırımcıların Bitcoin ve diğer Kripto Para birimlerine yatırım yapma oranı yıllar içinde artıyor. Dört yıl önceki bir rapor , ankete katılan Y kuşağının yaklaşık %30’unun sınırlı arz ve artan talep gibi şeyleri gerekçe göstererek Bitcoin (BTC)’ye yatırım yapmayı tercih ettiğini söyledi.

Son yapılan anket verilerine göre, Aralık 2020’ye kadar dijital varlıkları tercih ettiklerini söyleyen Y kuşağı sayısı ciddi ölçüde arttı.

2021’in sonunda yapılan bir CNBC araştırması, milyonerlerin %50’sinden fazlasının servetlerinin en az yarısını Bitcoin gibi kripto para birimlerinde tuttuklarını ve her geçen gün varlılarını arttırmayı hedeflediklerini ortaya koydu.

Bizleri TwitterInstagram ve Telegram‘da takip edebilirsiniz!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar