.

Bitcoin (BTC), Nisan Ayından Bu Yana İlk Kez 64.000 Dolara Ulaştı

Bitcoin (BTC), altı aylık inişli çıkışlı bir dönemin ardından 64 bin dolar seviyesini yeniden ele geçirdi.

BTC, Nisan 2021’den bu yana ilk kez kısa bir süre için 64.000 doları aştı.  Amerika Birleşik Devletleri’ndeki ilk Bitcoin ( BTC ) vadeli işlemlere bağlı borsa yatırım fonu, BITO New York Menkul Kıymetler Borsası’nda işlem görmeye başladı.

ProShares’in ETF hisselerinin alım satıma açılmasının ardından BTC fiyatı son altı ayın en yüksek seviyesi olan 64.000 dolara yükseldi.

Coingecko’dan elde edilen veriler, BTC fiyatının bu ayın başından beri yükselişte olduğunu gösteriyor. Yukarı fiyat hareketi başlamadan önce, fiyatlar 20 Eylül’den 1 Ekim’e kadar 42.000 dolar civarındaydı. 64.000 dolar işareti ilk olarak akşam 22:20’de (TSİ) görüldü.

BTC şuanda Nisan ayındaki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 64,804 dolara yalnızca %1.3 uzakta. Bitcoin ( BTC ) fiyatı yazının yazıldığı sırada Coinbase borsasında 64.130 dolar civarında işlem görüyor.

Kaynak: TradingView

ABD’nin ilk Bitcoin ETF’si BITO’nun, New York Menkul Kıymetler Borsası’nda işlem görmeye başlamasıyla birlikte Bitcoin son yedi gün içinde yaklaşık 11.000 dolarlık bir fiyat artışı gördü ve bu da 53.000 dolardan 64.000 dolara yaklaşık %20’lik bir artış oranına denk geldi. En keskin artış ise son 1 hafta içinde gerçekleşti ve bu süre zarfında BTC yaklaşık 54.000 dolardan 64.000 dolarlık mevcut seviyeye yükseldi.

Bizleri TwitterInstagram ve Telegram‘da takip edebilirsiniz!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar