.

Bitcoin, Bu Sene Google Aramalarında 2017 Yılının Yarısına Ulaşabildi

Bitcoin fiyatı 2017’deki tüm zamanların en yüksek seviyesinin şuan da 2 katından fazla olmasına ve aylar önce 3 katına ulaşmasına rağmen, Google Bitcoin aramaları 2017 zirvesinin yarısına zar zor ulaştı.

ABD'de Bitcoin Google aramaları, Eylül 2021
Bitcion Google Aramaları

Bitcoin şuan da, 2017’deki 100 puanlık zirvesine oranla yaklaşık 15 puanda ve Aralık 2020’den bu yana yükselişi boyunca en yüksek seviyesinde sadece 53 puana ulaştı.

Bununla birlikte, ilginç bir şekilde, yukarıda da gösterildiği gibi Google trendlerinden gelen grafik, o yılın Kasım ayında hareketli hale gelmeden önceki 2017 yörüngesini biraz yansıtıyor.

Örneğin, o yılın Mayıs ve Ağustos aylarında 17 puanda zirve yaptığını ve ardından 9 puana düştüğünü görebiliriz. Bu yıl Ocak ve Mayıs’ta ‘zirveye çıktı’, ardından düşüşe geçti.

Geçmişteki performans açıkça gelecekteki performansı öngörmez, bu nedenle bu yıl da yaklaşık iki haftalık bir süre içinde Bitcoin’in hareketli olup olmayacağı görülecektir.

Ancak, çoğu kişi artık Bitcoin hakkında bilgi sahibi olabilir, bu yüzden onu öğrenmek için Google’da aramaları gerekmez ve yine de bu düşük noktada bile aramalar hala çok hacimlidir, örneğin Bitcoin sıralaması Ethereum’un önemli ölçüde üzerindedir.

Bu nedenle, zaten Bitcoin bilen insanlar, belki Bitcoin haberleri veya borsaları veya diğer faaliyetleri araştırıyor olabilir. Daha yeni öğrenmeye başladıkları Ethereum ile ilgili daha fazla araştırmaya ihtiyaçları var ve bu nedenle Ethereum aramaları önceki tüm zamanların en yüksek seviyesini önemli ölçüde aştı.

Buradaki son zirve ise Ethereum’un 4.400 dolarlık fiyatına ulaştığı Mayıs ayında. 

Ethereum Google Aramaları, Eylül 2021
Ethereum Google Aramaları, Eylül 2021

Bizleri TwitterInstagram ve Telegram‘da takip edebilirsiniz!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar