test

.

Bitcoin, Eylül Ayını Sevmiyor Ama Bu Sefer Farklı Mı Olacak?

Bitcoin ‘in 3. çeyreğinde Ağustos 2021 sonu ile son aya girildi. İkinci çeyrekte %40,39’luk büyük bir düzeltmeden sonra, Bitcoin’in değeri bu çeyrekte yaklaşık %35,39 değer kazandı. Varlık şimdi çeyreğin son ayına giriyor. Son 4 yılda gerçekleşen ve güçlü olan ihtimalleri yenmek için potansiyel yükseliş baskısına ihtiyaç duyacak.

İşlem Görünümünde BTC/USD
Kaynak: Trading View

2013’ten bu yana, Bitcoin (BTC) Eylül ayında yalnızca üç kez olumlu bir artış gördü. Oranlar 5:3 ve tarafsız görünse de, bu yükseliş yaşanan ayların getirileri neredeyse hiç denecek kadar az oldu. Karşılaştırma yapıldığında, düşüş düzeltmeleri oldukça büyük oldu ve 2014’te %19’luk bir düşüş, ardından 2019’da %13,51’lik bir düşüş yaşandı. Büyük ölçüde yükseliş yıllarında bile, 2017 ve 2020’de sırasıyla %-8,25 ve %-7,53’lük düzeltmeler gözlendi.

Peki, Bitcoin İçin Olumlu Bir Eylül Ayı Bekliyor Muyuz?

Zincirleme bir bakış açısından, birkaç düşüş işareti tespit edildi. Bitcoin fiyatının agresif yükseliş geri kazanımları içermesiyle, işlem faaliyetleri aynı düzeyde katılım taahhüt etmedi.

Kaynak: Glassnode

Glassnode tarafından belirtildiği gibi , Bitcoin’in kuruluşa göre düzeltilmiş işlem sayısı, 2021’in ilk çeyreğindeki zirveden bu yana %38 düştü. İşlem faaliyetlerinin yanı sıra, toplam transfer hacmi de %62,5 düştü.

Yukarıdaki metriklerin her ikisi de, tüm bu aktarımlar zincir üzerinde gerçekleştiğinden, ekonomik olarak önemli hacmin büyüklüğünü tahmin etmekten sorumludur.

Blok alanı talebinin bu kadar azalmasıyla, mevcut ralli 2021’in başlarında görülen aynı referanslarla desteklenmiyor.

Yine de konu Bitcoin olduğunda hiçbir şeyin %100 garantisi yoktur. Varlık için Eylül 2021’in nasıl olacağını yalnızca zaman gösterecek. Yazının yazıldığı tarihte Bitcoin 47.500 dolar üzerinden işlem görüyor.

Kripto haberlerinden anında haberdar olmak için bizleri Twitter‘da, Instagram‘da ve Telegram‘da takip edin!

Kaynak: Ambcrypto

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar