.

Bitcoin Fiyat Analizi: Yeni Bir Yükselişe Mi Hazırlanıyor?

Bitcoin fiyat analizi, 40.000 dolar direncini bir türlü kıramayan Bitcoin, 38.500 dolar seviyelerine tekrardan geri çekildi. Düşüşün devam etmesi ardından 24 saat içerisinde Bitcoin’den yukarı yönlü bir hareket bekleyebiliriz.

Bu nedenle, BTC/USD’nin bugün tekrardan başka bir yükseliş denemesini ve 40.000 dolarlık direnci kırmak için daha güçlü ilerlemesini bekliyoruz.

Kaynak: Coin360

BTC/USD 38,397,35 dolar – 40.366,95 dolar aralığında işlem gördü ve bu durum son 24 saat içerisinde hafif bir oynaklığın olduğunu gösterdi. Bitcoin’in işlem hacmi yüzde %19,15 azalırken, toplam piyasa değeri 729,3 milyar dolar civarına ulaştı.

Kripto para piyasası şuan da karşımıza karışık sonuçlar çıkarıyor. Bitcoin %2,36 düşüş yaşarken, en büyük ikinci kripto para Ethereum  %2’lik bir atış gerçekleştiriyor. Bu arada Solana (SOL) yaklaşık %10’luk bir artış ile en iyi yükseliş gösteren kripto paralar arasında yer alıyor.

Bitcoin Fiyat Analizi: 4 Saatlik Grafik Ralliyi Mi Gösteriyor?

4 saatlik grafikte, boğalar yüksek bir artışa hazırlanırken, Bitcoin fiyatının geri çekildiğini görebiliriz.

BTC/USD 4 saatlik grafik. Kaynak: TradingView

Bitcoin fiyat analizi, Bitcoin önceki günlerde yaklaşık 29.000 dolarlık en düşük seviyenin yeniden test edilmesinden sonra önemli bir ralli gördü. 29.000 dolardan itibaren BTC/USD toparlanmaya başladı ve sonunda birkaç haftalık azalan direnç trend çizgisini geçti.

Ardından, Bitcoin bir başka ralli ve 35.000 dolar civarındaki bir sonraki direnci geçerek güzel bir kırılma yaşadı, bu da boğaların daha önce görülen düşüş fiyat hareketini tersine çevirdiğini gösteriyor. Birkaç gün boyunca BTC/USD, güçlü bir ret ile ilk kez 40.000 dolar direncini test etti.

Bununla birlikte, hafif bir geri çekilme yaşayan BTC, bu sefer 41.000 dolar bölgesine kadar bir artış daha yaptı. Bitcoin 41.000 dolar civarında, hafif bir geri çekilme görülene kadar bir gecede konsolide oldu. BTC/USD şu anda dip bölgede, bu da önümüzdeki saatlerde başka bir yükselme girişimine yol açacağını gösteriyor.

Bitcoin Fiyat Analizi: Sonuç 

Bitcoin fiyat analizi, son saatlerde biraz daha düşük seviyelere gelen Bitcoin, şu anda dip bölgede, bu bölgede bulunmasından ve piyasada olumsuz her hangi bir gelişme bulunmamasından kaynaklı, önümüzdeki 24 saat boyunca yükseliş eğiliminde. Bu nedenle, BTC/USD’nin daha da yükselmesini ve 40.000 dolarlık direnci aşmak için başka girişimde bulunmasını bekliyoruz. 

Kripto haberlerinden anında haberdar olmak için bizleri Twitter‘da, Instagram‘da ve Telegram‘da takip edin!

Kaynak: Cryptopolitan

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar