.

Bitcoin Fiyatı 52.000$’a Düşerken 10 Milyar Dolar Tasfiye Edildi

Saat 03:00’dan itibaren Bitcoin yaklaşık olarak 7.000$ dolarlık değer kaybı yaşadı.

Bu düşüş sırasında kayıtlara geçen Marjin işlem likidasyon miktar fiyatı 10 Milyar doları aştı.

Çin ve ABD Yaptırım Söylentileri BTC’nin Satışına Öncülük Ediyor

Analistlere göre durumun iki nedeni var : Hash rate çöküşü ve isimsiz kaynaklardan, Amerika Birleşik Devletleri düzenleyicilerinin ismi belli olmayan “Finans Kurumlarını” kripto ile ilgili kara para aklamayla suçlayacaklarına dair söylentiler.

Madenciler tarafından ağa adanan hesaplama gücünün tahmini olan “Hash Oranı” , bazı tahminlere göre neredeyse yarı yarıya düştü. Bu, iki gün önce başlayan ve çok sayıda madencinin yaşadığı Çin’in Xinjiang eyaletinde yaşanan toplu elektrik kesintiden kaynaklanıyordu.

BTC bazında bu olayın etkisinin sebebi : “Fiyat, Hash Oranını Takip Eder”, BTC / USD olarak açıklanıyor.

İstatistikçi Willy Woo , Kasım 2017 benzer bir olaya işaret ederek:

O dönemdeki gibi, fiyat hareketi üzerindeki etkinin geçici olduğunu ve hash oranının kısa sürede “tamamen iyileştiğini” sözlerine ekledi.

Uzun Dönem Yatırımcılarda Panik Yok

Fiyat düşüşü anında ortaya çıkan Twitter hesabı FXHedge

ABD Yasal Düzenleyicilerin Kripto Para birimiyle ilgili kara para aklama konusunda bazı “finansal kurumları” mahkemeye vermesi üzerine uyarı olarak anonim “kaynakları” aktardı.

Başka ayrıntı verilmedi, ancak tweet hızla 5.000’den fazla beğeni aldı ve hemen hemen aynı sayıda retweet aldı ve ardından 52.000 dolarlık düşüş meydana geldi.

Kriz Fırsatı

Glassnode’un kurucu ortağı ve CTO’su Rafael Schultze-Kraft, Bitcoin satın almak için mükemmel bir zaman olduğunun kanıtı olarak klasik bir zincir üstü metriği gösterdi.

Genel kar ve zararı ölçen harcanan işlem çıktı oranı (SOPR), Mart ayının tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 61.700 $ ‘dan bu yana ilk kez “sıfırlandı”.

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar