.

Bitcoin Fiyatı Direnci Kırmaya Çalışıyor, 60 Bin Dolar Yakın Mı?

Bitcoin fiyatı yine çok kısa bir zaman diliminde 58.000 dolar hedefine doğru ilerlemeye çalışıyor. Lider kripto para biriminin, 60 bin dolar civarındaki önemli bölgelerden geçmek için yükseliş trendini birkaç gün daha sürdürmesi gerekiyor. Aksi takdirde, BTC fiyatı önümüzdeki birkaç gün boyunca minimum dalgalanmalarla benzer seviyelerde gezinmeye devam edebilir. 

Piyasanın sık sık düşmesiyle, yatırımcılar daha fazla Bitcoin (BTC) biriktirmek için iyi bir fırsat elde etti. Ve bu nedenle, şu anda daha fazla yatırımcı kısa sürede ‘Bitcoin hodler’ haline geldi. 

Twitter üzerinde paylaşılan verilere göre, yazının yazıldığı sırada dünya genelinde elinde 1 adetten fazla BTC bulunan adres sayısı 800 binden fazla ve ve yapılan tahminlerle birlikte, yaklaşık 600 bin kişi 1’den fazla BTC’ye sahip. Bu da gösteriyor ki dünya nüfusunun yaklaşık %0,007’si tam 1 BTC’ye sahip

Erken saatten bu yana varlık, dengeli alım ve satım baskıları ile büyük bir oynaklığa tanık oldu. Devasa bir ralliden geçmek yerine, varlık istikrarlı bir yükseliş trendi izliyor gibi görünüyor. Bununla birlikte, boğalar 59.000 doların üzerine çıkmak için çok uğraşmasına rağmen, ayılar da fiyatı 58.000 doların altında tutmak için mücadele ediyor.

Sonuç olarak Bitcoin, bir kopuşun zorunlu olduğu kilit bir direnç alanına yaklaşıyor. Aylık işlem kapanışına birkaç saat kalmış olsa da, BTC fiyatının 58.000 doların üzerinde herhangi bir yerde kapanışı yükselişe oldukça fazla işaret edecek gibi gözüküyor. Ancak, kısa vadede varlık, artan satış baskısı ile düşüş eğilimi gösteriyor. Yine de uzun vadede, varlık alt destek trend çizgisinden yukarıda olduğu için yükseliş eğiliminde.

Yazının yazıldığı sırada Coinmarketcap verilerine göre Bitcoin fiyatı, son 24 saatte %1.06 düşüş ile 57.610 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Bizleri TwitterInstagram ve Telegram‘da takip edebilirsiniz!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar