Bitcoin Hacminde Fark Edilir Artış Yaşandı

Bitcoin son haftalarda düşük işlem hacmi nedeniyle kısa vadeli yatırımcılar için endişe oluşturan bir kripto para olarak görülmekteydi. Bunun sebebi olarak da işlem hacminin sabitlenmesi olarak görülebiliyordu. 18 Temmuz’dan itibaren 7 gün öncesine göre işlem hacmi iki katına çıkarak daha fazla yatırımcıya destek sağlaması durumu söz konusu olmaktadır. İşlem hacmi 3.3 milyar dolar iken 6.7 milyar dolara çıkarılması tüm zamanların en büyük işlem hacmini içerdiği konusunda da sonuçları ortaya koyma aşamasında fayda sağlayabiliyor. Tether’in günlük işlem hacmi ise Bitcoin’e nazaran 4 milyar dolat seviyesinde seyredebiliyor.

Bitcoin
Bitcoin

Bitcoin Amerikan Dolarını Dörde Katladı

Büyük kripto para borsalarında da işlem hacmine bağlı olarak değer kazanması gözlenebilmektedir. Amerikan Doları’na karşı Bitcoin’in işlem hacminin 100 milyon dolardan 432 milyon dolara çıkması da öne çıkacak seviyede de yer almasına neden oldu.

6.600 dolarda sabitlenen; hacmini yükselttiği andan itibren 7.400’e kadar alıcılarını bulabiliyor. Hacmin aynı seviyede tutulması durumunda da böyle bir artışın beklenmesi durumu da ortaya çıkmayacaktır.

Bitcoin’in kripto para piyasası üzerinde en kapsamlı hacme sahip olması ile beraber; bu para biriminin piyasa içerisinde 300 milyar dolar civarlarında yer alan değeri ile de gündeme gelmesi söz konusu olmaktadır. Genel hacminin bu şekilde ortaya çıkmasından dolayı da yatırımcıların fazlasıyla ilgisini çekebilecek türde yer alan bir sanal para birimi olmasını da sağlamaktadır.

Hacmin yükseltilmesi ile beraber birim fiyatında da gözle görülür bir değişim söz konusu olmaktadır. Buna bağlı olarak da iki ayın öncesinde 10 bin dolar civarında varlık gösteren Bu sıralar 8 bin dolar dolaylarında seyretmesi durumu söz konusu olmaktadır. Bu ivme ile hızlı bir yükselişe geçecek olan; yatırımcıların cazip talepleri ile karşı karşıya kalmaya devam ediyor gibi görünüyor. Zaman içerisinde bu düşüşün katlanarak artacağı da gözlemlenmekte olup, uzun vadeli yatırımcıların kâra geçebilmeleri durumu da ortaya çıkacağı ihtimali üzerinde fazlasıyla durulmaya da devam ediliyor. Bu sayede de piyasasının hacminin genişlemesinin neleri ortaya çıkarabileceği de saptanıyor.

Gelişmeleri bildirmeye devam edeceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir