test

.

Bitcoin Hakimiyeti Yüzde 50’nin Altına Geriliyor, “Altcoin” Boğası Geliyor Mu ?

Düşüş gösteren Bitcoin hakimiyeti, Altcoinlerin üç yıldır bekledikleri yükseliş dönemini getirebilir.

Bitcoin, son haftalarda yaşadığı ufak düzeltmelerden sonra 22 Nisan’da 52.000 $ ‘a yakın güçlü destek seviyelerini ziyaret etti.

Bitcoin Hakimiyeti(Dominance) Nedir ?

Bitcoin Piyasa Hakimiyeti veya Bitcoin Dominance, Bitcoin’in sahip olduğu piyasa değerinin kriptopara piyasasının genel değerine oranını ifade eden bir veridir.

Altcoin Boğası Sinyalleri

Bitcoin, geleneksel olarak “Alt Sezonun” başlangıcını işaret eden altcoinlere karşı piyasa değeri hakimiyetini kaybetmek üzere.

Bugün itibariyle, Bitcoin’in genel kripto para birimi piyasa hakimiyetinin sadece %50,1 olduğunu gösterdi.

Kendi fiyat kazanımlarına rağmen bu yıl keskin bir düşüş gösteren Bitcoin’in altcoinlere karşı piyasa değeri payı ” 3 yıldan fazla süredir devam eden desteği kırmaya hazır görünüyor.”

Tarihsel davranışa bakıldığında, Bitcoin% 50 desteğini her kaybettiğinde, altcoinler, genellikle Ethereum tarafından boşluğu almak için hızla yükseliş ivmesi gözlemleniyor.

Böylece , Bitcoin kaybettiği yükseliş trendinden sonra bir soğuma dönemi izler. Bu soğuma dönemi tıpkı 2017’nin ortalarında ve 2078’in başlarında yaşanan “Altcoin Sezonu” tanımına gerçekten uyan bir dönemi andırıyor.

Yaşanan tarihsel bu döngü gerçekleşirse, birçok altcoin yatırımcısın yüzünü kısa zamanda güldürecek.

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar