test

.

Bitcoin İçin 4. Çeyrek Rallisi Başlıyor! 50 Bin Dolar Artık Çok Yakın

Kripto para piyasası Ekim ayına harika bir şekilde başladı​​. Son 24 saat içerisinde Bitcoin ve diğer altcoinlerin fiyatları yukarı yönlü sert hareket ettikten sonra, genel kripto para piyasa değeri 2 trilyon dolar eşiğini aştı. Bu artan hacim ve fiyat yükselişinin ardından Bitcoin 4.çeyrek başlarında yukarı yönlü hareketine daha da devam edecek gibi gözüküyor.

Bitcoin’in fiyatı son 24 saatte %10’dan fazla yükseldi. Piyasadaki olumsuz eğilim derinleştikçe, önde gelen kripto para birimi bu haftanın başlarında 40 bin dolarlık bariyerin üzerinde fiyatlanıyordu. Öte yandan Bitcoin, son 48 saat içinde takdire şayan bir performans sergiledi, 45 bin dolarlık direnci aştı ve şuanda 47 bin doların üzerinde işlem görüyor

Bitcoin ve kripto para piyasası bir bütün olarak mevcut ivmesini koruyabilirse, BTC önümüzdeki saatlerde veya günlerde 50.000 doların üzerinde işlem görebilir. Tüm zamanların en yüksek seviyesi olan yaklaşık 65.000 doların üçte birinden daha az bir fiyatlanma olacaktır.

Piyasadaki son çalkantılara ve Çin baskısına rağmen, birkaç analist Bitcoin’in yükselişinin yıl sonundan önce gerçekleşeceği konusunda iyimserdi. Bazı analistlere göre BTC’nin fiyatı önümüzdeki 2-3 ay içinde 100 bin dolara ulaşabilir. Bitcoin’in fiyatının 100.000 dolara ulaşması için mevcut işlem değerinden iki katına çıkması gerekiyor.

47 Milyon Dolarlık Tasfiye

Popüler Analist Will Clemente yakın tarihli bir tweet’te 47.000.000 dolarlık BTC şortunun bir saat içinde tasfiye edildiğinden bahsederken, bu durum ise bizlere yaşanan arz şokunu göstermiş oldu.

Analist Simon Dedic ise BTC için bir yükseliş beklediğini açıkladı. Son tweetinde ise 2021 yılının 4. çeyreğin Bitcoin ve Ethereum için destansı olacağını söyledi.

Analist Anthony Pompliano ise bir tweet’te Çin’in kripto yasağının BTC üzerindeki etkisinden ” Bitcoin, Çin’de ortaya çıkan yasak haberlerinden ardından, sonraki bir hafta içinde daha da yükseldi” dedi ve ekledi “Bir ülke, merkezi olmayan teknolojilere karşı geldiğinde, benimseme daha da artar.”

Bizleri TwitterInstagram ve Telegram‘da takip edebilirsiniz!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar