Bitcoin Kullanarak Lüks Otomobil Alma Devri Başlıyor

Son birkaç yıl içerisinde büyük bir atak gerçekleştiren sanal para birimleri, dünya çapında yaygınlık kazanmayı sürdürüyor. Popüler kripto para birimleri arasında gösterilen Bitcoin ile pek çok ülkede alışveriş yapmak mümkün. Hatta durum öyle bir hale gelmeye başladı ki yakın zamanda söz konusu para birimi ile lüks otomobil dahi satın alınabilecek.

NBA takımları arasında yer alan Houstan Rockets’in sahibi Tilman Fertita’nın farklı bir şirketi olan Post Oak Motors Cars, lüks otomobil satışları gerçekleştiriyor. Aralarında Rolls Royce, Bugatti ve Bentley gibi oldukça pahalı araçların yer aldığı satış yelpazesinden bahsetmek mümkün. Şirketin hedef kitlesi ise tahmin edebileceğiniz gibi büyük sporcular ve iş adamları gibi zengin kişiler.

Bitcoin Kullanarak Lüks Otomobil Alma

Bitcoin Kullanarak Lüks Otomobil Alma Devri

Tilman Fertita, Twitter üzerinden yaptığı açıklama ile Bitcoin ile satış yapacaklarına dair ilk sinyalleri verdi. Sanal para biriminin dikkatini çektiğine değinen Fertita, her zaman en iyi satış deneyimini yaşatmak istediğini ve bundan böyle ürünlerine çok daha kolay ve hızlı erişme şansı sunacaklarını bildirdi.

Post Oak Motors, bu hizmeti aktif bir şekilde sunabilmek adına BitPay ile ortak bir çalışma yürütecek. Ünlü kripto para ödeme şirketi BitPay’in CEO’su, yaptığı açıklamada bu tarz yüklü ödemelerin kripto para birimlerinde önem teşkil etmeye başladığına dikkat çekti. Ayrıca ünlü iş adamı, birçok kişinin sanal para birimlerini tercih ettiğine de değindi.

Kripto Paralar Yaygınlık Gösteriyor

Geçtiğimiz sezon Batı Konferansı finalinde son şampiyon olan Golden State Warriors’a elenen Houstan Rockets, 2.2 milyar dolar karşılığında Tilman Fertita tarafından satın alındı. Fertita’nın faaliyet gösterdiği sektör ise oldukça çeşitli. Ayrıca kripto paralar ile iç dışlı olan tek NBA takımı sahibi Fertita değil.

Daha önce açıklama yapan Dallas Mavericks’in sahibi Mark Cuban, Bitcoin ile maç bileti satacaklarını açıklamıştı. Emlak ve teknoloji gibi oldukça farklı alanlarda yaygınlık gösteren kripto paralar, NBA dahil spor sektöründe de kendi farkını ortaya koymaya başladı. Böyle giderse ilerleyen süreçte söz konusu para birimleri ile çok daha fazla ürünün satın alınabileceğine rastlamak mümkün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir