.

Bitcoin Madencileri ve Balinaları Varlıklarını Biriktirmeye Devam Ediyor

Amerika merkezli kripto para borsası Kraken, tarafından yayınlanan son rapora göre, Bitcoin madencilerinin ve balinalarının Bitcoin (BTC) artışına bu ay aktif olarak yardım ettiğini öne sürdü .

“Shocktober” isimli rapor, piyasanın önümüzdeki aylarda olumlu bir sonuç beklediğine dair çeşitli verileri ortaya koyuyor. Büyük Bitcoin madencileri ve balinaları tarafından devam eden birikim, kripto piyasasında bu ayın başından itibaren meydana gelen kısa vadeli yükselişi körükleyen bir arz şokuna neden oldu.

Öte yandan, madencilik havuzu katılımcıları ve küçük madenciler, piyasa dalgalanmaları nedeniyle satış yapmaya daha duyarlı olan küçük madenciler kazançlarını satmaktan çok biriktirme yoluna gitti.

“Shocktober” Raporunda İki Model Ortaya Çıkıyor

Kraken’in raporuna göre, Riot, Marathon, Bitfarms, Argo ve Hut8 gibi büyük Bitcoin madencileri ile birlikte zorlu piyasa koşullarında bile Bitcoin varlıklarını koruyan iki benzersiz model görüldü. Diğer bir gösterge olan “the 0-hop supply”, doğrudan Coinbase işlemlerinden madencilik sübvansiyonu alan adresleri ifade ediyor, kanıt olarak hizmet ediyor. 

Eylül ayı itibariyle, bu istatistik yaklaşık %50 arttı, şu anda büyük ölçüde Amerika’da yoğunlaşan büyük madencilik şirketleri, yakın gelecekte piyasaya satılma olasılığı düşük olan 20.4 binden fazla Bitcoin’i stokladılar.

Yine de, küçük çaplı madenciler ve katkıda bulunanlar, the 0-hop supply‘de görüldüğü gibi karlarının bir kısmını sattılar. Bu gösterge, madencilik havuzunun bir parçası olarak faaliyetlerini izlemeyi amaçlıyor.

Bizleri TwitterInstagram ve Telegram‘da takip edebilirsiniz!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar