.

Bitcoin Madencilik Şirketi Bitfarms 1.000 Bitcoin (BTC) Satın Aldı

2022 yılı ocak ayının ilk haftasında, Nasdaq listesindeki bir Bitcoin madencilik firması 1.000 Bitcoin (BTC) satın aldı. Böylece şirketin sahip olduğu Bitcoin sayısını 4.300 BTC tokenine çıktı.

Pazartesi günü yayınlanan bir raporda Kanadalı şirket, 43,2 milyon doların üzerinde Bitcoin (BTC) satın aldığını duyurdu. Bu satın alım ile birlikte şirketin toplam bakiyesi, %30’dan fazla artış yaşadı.

Nasdaq Borsasında İşlem Gören Bitfarms Hakkında

Bitfarms, hem Amerika Birleşik Devletleri hem de Kanada’nın önde gelen kripto para madenciliği şirketlerinden biridir. Temmuz 2019’da şirket hisseleri kote edilerek TSX-V’de (TSX Venture Exchange) işlem görmeye, Haziran 2021’de ise Nasdaq Borsası’nda işlem görmeye başladı.

Kripto madenciliği şirketi kısa süre önce Washington’da 24 MW’lık bir kripto madenciliği tesisi satın alarak da Amerika Birleşik Devletleri’ne giriş yaptı.

Bitfarm CEO’sunun Yorumları

Bitfarms CEO’su Emiliano Grodzki, yol gösterici stratejisinin, hissedarları için mümkün olan en kısa sürede ve en düşük maliyetle satış yaparken mümkün olduğunca çok Bitcoin (BTC) toplamak olduğunu söyledi. Şirketin bu stratejiyi kullanarak sermaye tahsisini sürekli olarak artıracağını öngördü.

Ayrıca Grodzki, Bitfarms’ın operasyonel yönlendirme stratejisini kararlı bir şekilde yerine getireceğini bildirdi. Aynı zamanda şirketin, 8EH/S (ExaHash/Second) hedefini yıl sonuna kadar gerçekleştireceğini de sözlerine ekledi.

Dipten Satın Alan Diğer Lider Firmalar

BitFarms’ın yanı sıra bir diğer önde gelen yatırımcı MicroStrategy, yaklaşık 1.914 BTC aldığını açıkladı. Bu işlem, BTC tokeni başına 94,2 milyon doları veya 48.229 doları aştı. Şirket satın alma işlemi sırasın bazı kayıplar yaşadı, ancak kripto sahiplerinin madeni paralarını haftalık olarak satmamaları bu olumsuzluğu hafifletti. Bu nedenle MicroStrategy ile uzun vadede kayıplarla karşılaşılmayacağı görüşü hakim.

BTC günlük grafikte %3 düştü | 
Kaynak: 
TradingView.com’da BTC/USD

Bununla birlikte, tokeni daha uzun yıllar elinde tutmayı planlayan büyük Bitcoin yatırımcıları, geçtiğimiz haftalarda BTC’yi yedekleyemedi. Bu durum, kısa vadede bir düşüş trendi anlamına geliyor ve aynı zamanda kripto para piyasasında daha fazla satıcı olduğunu gösteriyor.

Şu anda, yatırımcıların kripto para birimleri üzerindeki baskısı, artan Hazine getirilerinden kaynaklanan özellikten dolayı önemli. Yatırımcılar, Bitcoin ve diğer altcoinler için düşüş eğilimi olan yükselen oran ortamında daha riskli dijital varlıklardan uzaklaşıyor.

Bununla birlikte, Hazine getirilerinin yükselmeye devam etmesi durumunda Bitcoin’in 40.000 dolarlık bölgenin üzerinde bir değeri sürdürmek için yeterli desteği alıp almayacağı ise henüz belli değil.

Bitcoin (BTC) 40 Bin Dolar Tahtını Kaybetti

Bitcoin (BTC) gün içerisinde 40 bin doların altına kadar geriledi. Bu seviyenin altındaki herhangi bir düşüş trendi, Bitcoin’in 39.000 dolar destek seviyesinin altına düştüğünü göstereceğinden, büyük bir satış yaşanabilir.

Bizleri TwitterInstagram ve Telegram‘da takip edebilirsiniz! 

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar